17. 06. 2018 19:08 | KOŠICE/TV Markíza

Sebastiano Vadala sa sám považoval za mafiána. Teraz pôjde pred súd

Prokuratúra ho obžalovala z výtržníctva a nebezpečného vyhrážania.

Sebastiano Vadala.
Sebastiano Vadala. Foto: TV Markíza

Sebastiano Vadala pôjde pred súd. Prokuratúra ho obžalovala z výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Brata známejšieho Antonina Vadalu, ktorého sme nedávno odovzdali talianskej justícii pritom súd len pred pár dňami prepustil z väzby na kauciu.

46-ročný Sebastiano Vadala je obvinený z dvoch prečinov, ktoré sa mali stať v Trebišove v septembri minulého roka.

Opakovane sa vyhrážal istému mužovi zabitím. Neskôr ho fyzicky napadol, viackrát ho udrel do tváre so slovami, že je mafián a má zbraň.

Vadalu obvinili ešte vlani, no neskôr celú vec postúpili iba na priestupkové konanie. V putách skončil až po medializácii príbehu Vadalovcov po vražde novinára Kuciaka.

Trebišovský okresný súd vzal Sebastiana Vadalu do väzby, pretože by sa mohol skrývať, újsť, alebo ovplyvňovať svedkov. Krajský súd v Košiciach sa s tým nestotožnil. Vadalu ponechal za mrežami ale z úplne iných dôvodov. Viacerých svedkov celého prípadu totiž opakovane sledoval.

Vadala opäť požiadal o prepustenie z väzby. Trebišovský súd ho pred pár dňami na dvetisíceurovú kauciu pustil na slobodu. Prokurátor sa však odvolal a Vadala je tak stále za mrežami. Prokuratúra medzitým nečakala a v celej veci pokročila. 46-ročného Taliana obžalovala.

V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na tri roky.

Sebastiano Vadala sedí od svojho zadržania v tejto košickej väznici. Podľa jeho advokáta je však nevinný.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce