Správy z vášho kraja:
19. 06. 2018 10:03 | BRATISLAVA/zg

Pripravte sa na prudké ochladenie. Príde cez víkend

Čaká nás daždivé počasie, miestami sa ochladí až o 10 stupňov.

Letný dážď v reštaurácii
Letný dážď v reštaurácii Foto: shuterstock.com

V týchto dňoch prežívame poriadne teplé počasie. Hoci prvý letný deň nás ešte len čaká, podľa predpovedí sa z krásneho počasia nebudeme tešiť dlho.

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu budeme ešte do štvrtka (21. 6.) zažívať letné teploty. V piatok (22.6.) ale príde už poriadne ochladenie a to na celom Slovensku.

V stredu (20. 6.) bude najnižšia nočná teplota 19 až 14, v dolinách a kotlinách ojedinele okolo 12 stupňov. Cez deň sa pripravte na 27 až 32, na Orave a v podtatranskej oblasti bude okolo 25 stupňov.

V prvý letný deň, ktorý bude vo štvrtok, bude stále veľmi teplo. Teploty na západnom a východnom Slovensku sa budú pohybovať od 28 do 31 stupňov, na strednom Slovensku priemerne o dva stupne menej.

Nočná teplota bude ako v stredu, denná však vystúpi na 28 až 33, na Orave, Liptove a Spiši má byť okolo 26 stupňov.

Prudké ochladenie príde v piatok

V piatok (22. 6.) bude podľa SHMÚ veterno a veľmi sa ochladí. Nočná teplota klesne na 17 až 12, v Žilinskom kraji a na Spiši na 10 stupňov. Najvyššia denná teplota by mala byť 17 až 22 na západnom a južnom Slovensku, v Žilinskom a Prešovskom kraji iba 12 až 17 stupňov. Bude prevažne zamračené, na východe Slovenska má pršať.

Počasie na víkend

V sobotu (23. 6.) klesne nočná teplota na 12 až 7 stupňov, v dolinách a kotlinách meteorológovia očakávajú sedem až dva stupne. Denná teplota bude rovnaká ako v piatok, ale na Orave a pod Tatrami by malo byť okolo 15 stupňov. Prehánky budú ojedinele.

Zo soboty na nedeľu, počas Svätojánskej noci, bude najnižšia teplota 12 až 7, v dolinách a kotlinách sedem až dva stupne. V nedeľu (24. 6.) sa trošku oteplí, najvyššia teplota by mala byť 18 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov. S dažďom musia ľudia počítať hlavne na severe Slovenska.

A aké počasie nás čaká po chladnom víkende, si pozrite na videu. Predpovedal ho v Teleráne meteorológ Jozef Iľko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?