Správy z vášho kraja:
19. 06. 2018 17:36 | KOŠICE/TV Markíza

Bývalý mafiánsky boss Borženský sa opäť snaží dostať na slobodu

Vo väzení strávil 18 rokov a odpykáva si trest za spoluúčasť na troch vraždách.

Na verejnom pojednávaní bola aj Borženského dcéra Simona, ktorá otca pravidelne raz mesačne navštevuje.
Na verejnom pojednávaní bola aj Borženského dcéra Simona, ktorá otca pravidelne raz mesačne navštevuje. Foto: TV Markíza

Neprešiel ani mesiac a bývalý mafiánsky boss Dušan Borženský sa opäť snaží dostať na slobodu. Z 23-ročného trestu si už odsedel dve tretiny. V utorok o jeho predčasnom prepustení rozhodoval za bránami väznice Okresný súd v Košiciach.

Dušan Borženský sedí vo väzení 18 rokov a odpykáva si trest za spoluúčasť na troch vraždách. Súd sa zaoberal v poradí jeho treťou žiadosťou o predčasné prepustenie.

„Rozhodne plánujem žiť plnohodnotne a čestne, už sa nechcem zaoberať žiadnou kriminálnou činnosťou alebo aby som vpadol do komunít nejakých ľudí, ktorí sa zaoberajú týmito vecami," vyhlásil na súde odsúdený.

Borženský sa podobne vyjadril na pojednávaní aj pred necelým mesiacom. Vtedy však svoju žiadosť o prepustenie nečakane stiahol.

Borža mohol špekulovať s tým, že ak žiadosť stiahne a opätovne ju podá neskôr, dostane sa cez náhodný elektronický výber k inému senátu. V tejto lotérii však neuspel. O jeho veci v utorok rozhodovala rovnaká sudkyňa.

Na verejnom pojednávaní bola aj Borženského dcéra Simona, ktorá otca pravidelne raz mesačne navštevuje.

Vedenie Ústavu odporúča Borženského prepustenie na slobodu. Za mrežami sa správa slušne, nekonfliktne a zapája sa do rôznych aktivít. Sudkyňa však požaduje doplnenie dôkazov, najmä aby psychológ vypracoval profil odsúdeného.

Pojednávanie o predčasnom prepustení bude pokračovať potom, ako znalec vypracuje jeho psychologický posudok. Má však čas iba do 10. júla, dovtedy musí súd rozhodnúť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?