Správy z vášho kraja:
20. 06. 2018 21:17 , článok bol aktualizovaný 21. 06. 2018 15:17 | KOŠICE/TASR

V Košiciach zadržali medzinárodne hľadaného teroristu

Muž ukrajinského pôvodu mal teroristické skupiny zásobovať zbraňami.

Terorista skončil v rukách polície.
Terorista skončil v rukách polície. Foto: TV Markíza

Krajský súd v Košiciach vo štvrtok rozhodol o väzbe pre občana Maďarska a Ukrajiny Vladimira G., po ktorom ukrajinské orgány pátrajú pre podozrenie z terorizmu a ďalších trestných činov.

Muža, ktorý má trvalý pobyt v Košiciach, zadržala slovenská polícia v pondelok (18.6.) na základe žiadosti Interpolu Kyjev. Proti uzneseniu o väzbe podáva Vladimir G. sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR.

"Väzba začala plynúť momentom jeho zadržania dňa 18. júna 2018 o 18.30 h a vykoná sa v ústave na výkon väzby v Košiciach," uviedla sudkyňa. Návrh na vzatie podozrivého do predbežnej väzby podala prokurátorka Krajskej prokuratúry Košice Krajskému súdu v Košiciach. 

 

"Zatýkací rozkaz vydal ukrajinský súd z dôvodu, že osoba je hľadaná pre podozrenie zo spáchania trestných činov úmyselného ublíženia na zdraví, hrozby zabitia, ilegálneho zajatia, držania rukojemníka, gangsterstvo, terorizmus, útok na verejných činiteľov a ďalšie trestné činy. Podľa zistených okolností sa Vladimir G. v roku 2014 a 2015 v spolupáchateľstve spolu s ďalšími osobami spolčili a zorganizovali zločineckú skupinu a páchali sériu obzvlášť závažných zločinov na území Ukrajiny," uviedol hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko. Za trestné činy hrozí mužovi trest odňatia slobody s hornou hranicou 15 rokov.

Muža predviedli na súd tzv. kukláči. Ako sa Vladimir G. vyjadril pre novinárov, obvinenia z trestných činov odmieta a s vydaním na Ukrajinu nesúhlasí. V Košiciach má podľa jeho slov svoju rodinu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?