Správy z vášho kraja:
23. 06. 2018 07:00 | PREŠOV/TV Markíza

Mamu mu zabil otec, teraz je v rukách nemeckých úradov: O Miška teraz bojujú starí rodičia

Ak jeho otcovi súd dokáže vinu za vraždu Veroniky, hrozí mu 25 rokov alebo doživotný trest.

Miško, o ktorého bojujú starí rodičia
Miško, o ktorého bojujú starí rodičia Foto: TV Markíza

Starí rodičia bojujú o vnuka. Mal len šesť rokov, keď zabili jeho mamu. Dieťa žilo v Nemecku s otcom, ktorého však za túto vraždu súdia a sedí v slovenskom väzení. Dnes je malý Miško v rukách nemeckých úradov.

Starí rodičia ho už tri roky nevideli. S otcom gréckeho pôvodu žil v Nemecku, kým ho neobvinili z vraždy Veroniky - Miškovej mamy. Tú mal zavraždiť v lese neďaleko obce Vtáčkovce v Prešovskom okrese.

Z jej domu ju mal vylákať v nočnej košeli a v papučiach o jednej ráno. Keď k nemu nastúpila do auta, namierili si to k vodojemu, kde ju našli o tri dni mŕtvu.

O vnuka Miška bojujú starí rodičia aj ich mladšia dcéra, ktorá by si ho chcela osvojiť. V detskom domove už za ním raz bola.

Na Veronikinu sestru Antóniu si malý Miško, pokiaľ žil na Slovensku, spomína najviac, čo dokazuje aj znalecký posudok. Nemci však majú pre vydanie dieťaťa prísne kritériá.

Ak jeho otcovi súd dokáže vinu za vraždu Veroniky, hrozí mu 25 rokov alebo doživotný trest a Miško by sa k rodine na Slovensko dostal rýchlejšie. Rozsudok by mal padnúť v septembri tohto roka.

Viac nájdete v reportáži Veroniky Bozdošovej

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?