26. 06. 2018 19:39 , článok bol aktualizovaný 27. 06. 2018 17:42 | MARTIN/tvnoviny.sk

NAKA zadržala aj spolupracovníka hlavného architekta. Dôvodom má byť 9-tisícový úplatok

Údajne v súvislosti so schvaľovaním parciel.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok v Martine zadržala hlavného architekta mesta Roberta Dúbravca. Policajti z NAKA si preňho prišli priamo na Mestský úrad, kde pracuje 11 rokov.

Podľa našich informácií má byť dôvodom jeho zadržania podozrenie z brania úplatku 9-tisíc eur v súvislosti so schvaľovaním parciel pod zamýšľaný obchodný dom a čerpaciu stanicu.

NAKA v prípade zadržala aj jeho spolupracovníka. Má ísť o architekta Mária Zajaca, ktorý s Dúbravcom aj študoval. Zadržali ho v jeho bratislavskom ateliéri. 

"V pondelok (25.6.2018) vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky národnej kriminálnej agentúry obvinil dve osoby a jednu firmu z korupcie a prania špinavých peňazí. Trestnou činnosťou mali spoločným konaním od investora stavby vylákať tisíce eur," uviedol hovorca Policajného prezídia Michal Slivka.

Prípad NAKA realizuje v spolupráci so Špeciálnou prokuratúrou. 

"V stredu (27.6.2018) vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky navrhuje prokurátorovi podať podnet sudcovi na ich väzbu. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov," dodal Slivka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce