07. 07. 2018 19:07 , článok bol aktualizovaný 08. 07. 2018 17:20 | PREŠOV/TV Markíza

Nové detaily tragického pádu vrtuľníka pri Prešove. Tu je možný dôvod

Obeťou je známy prešovský podnikateľ.

Pád vrtuľníka pri Prešove.
Pád vrtuľníka pri Prešove. Foto: TASR

Tragédia neďaleko Prešova. V sobotu krátko pred 19. hodinou sa v obci Kanaš pri Veľkom Šariši zrútil štvormiestny civilný vrtuľník. Spadol na pozemok medzi rodinné domy, jediná osoba na palube nehodu neprežila.

Pilota vraj oslepil západ slnka, pre ktorý nevidel drôty vysokého napätia. Tie zachytil chvostom vrtuľníka a stiahli ho na zem. Podľa miestnych letel vrtuľník len 20 metrov nad zemou.

Video, ktoré zachytilo pilotove posledné minúty, natočil len 11-ročný chlapec. Nasnímal celý vzlet a haváriu.

Zranenia, ktoré 63-ročný pilot utrpel, boli, žiaľ, nezlučiteľné so životom a pri prílete záchranárskeho vrtuľníka lekár pozemných záchranárov už konštatoval len úmrtie.

Pilotom bol známy prešovský podnikateľ Marián Troliga. Jeho firma patrila medzi popredných výrobcov autobusov na Slovensku.

 

Podnikateľ mal blízko aj k športu. Plánoval postaviť v Prešove nový zimný štadión a mal ambíciu dopomôcť Prešovu k postupu do najvyššej hokejovej súťaže.

Marián Troliga bol otcom niekdajšieho mládežníckeho hokejového reprezentanta Tomáša Troligu, ktorý sa predstavil na dvoch majstrovstvách sveta do 20 rokov. V roku 2002 ho v 3. kole draftoval St. Louis, v NHL si však teraz uť 34-ročný Tomáš Troliga nikdy nezahral.

Pád vrtuľníka zachytili miestne deti, video obsahuje vulgarizmy.


Zdroj: YouTube/Simxx TV

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce