11. 07. 2018 14:35 , článok bol aktualizovaný 11. 07. 2018 17:55 | KOŠICE/TV Markíza

Lekárku, ktorá na pohotovosti v Košiciach nafúkala viac ako dve promile, obvinili

Polícia na pohotovosti zasahovala v pondelok.

Podnapitá lekárka.
Podnapitá lekárka. Foto: TV Markíza

Detská lekárka, ktorá ordinovala opitá sa v stredu postavila pred súd. Pediatrička slúžila na novej pohotovosti vôbec prvýkrát a políciu volali pacienti. Dostala trest a príde aj o licenciu.

Lekárka (55) slúžila na košickej pohotovosti. Privolaná policajná hliadka podľa našich informácii okamžite prerušila prebiehajúce vyšetrenie pacienta alekárke dali fúkať.

Žena nafúkala viac ako 2 promile. Skončila v policajnej cele a po 38 hodinách sa postavila pred sudcu, ktorý rozhodoval v superrýchlom konaní.

Sudca trestným rozkazom uznal lekárku vinnú z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dostala jeden a polročnú podmienku.

Zároveň jej uložil probačný dohľad nad správaním počas celej skúšobnej doby. Obvinenej uložil aj obmedzenie spočívajúce v zákaze konzumácie alkoholických nápojov a návykových látok.

Zasiahne aj lekárska komora. Po doručení právoplatného rozhodnutia súdu, začne konanie o zrušení registrácie a licencie.

Prekvapení ostali aj na pohotovosti, kde lekárka slúžila doteraz. To, že by mala lekárka problémy s alkoholom si nevšimli ani na mieste, kde prevádzkuje svoju súkromnú ambulanciu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce