11. 07. 2018 22:24 , článok bol aktualizovaný 12. 07. 2018 10:46 | TRSTENÁ/tvnoviny.sk

Iba 21-ročný mladík vpálil do auta s troma deťmi, jedno zomrelo

Ťažké zranenia utrpelo aj 6-ročné dievčatko.

Tragická nehoda v Trstenej.
Tragická nehoda v Trstenej. Foto: KRPZ Žilina
Tragická nehoda v Trstenej.
Tragická nehoda v Trstenej.
Tragická nehoda v Trstenej.

Iba 21-ročný vodič z Tvrdošína spôsobil vážnu dopravnú nehodu. Pri nej vyhasol život malého, iba 9-ročného chlapca.

 

Tragická nehoda sa stala v stredu večer pred 19.30 h v Trstenej. Vodič Audi S5 prešiel s vozidlom do protismeru a zrazil sa s oprotiidúcim Volkswagenom Golf, informuje hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Tragická nehoda v Trstenej.
Tragická nehoda v Trstenej. Foto: KRPZ Žilina
 

Podľa našich informácií vodič vo vysokej rýchlosti vletel do auta, v ktorom sa viezla rodina 46-ročného hasiča. Vo vozidle, ako spolujazdkyňa, sedela jeho manželka. V zadnej časti auta boli aj tri deti vo veku od troch do deviatich rokov, boli riadne pripútané. Silný náraz neprežil 9-ročný chlapec.

"Nehoda si vyžiadala život maloletej osoby, záchranári sa ju desiatky minút pokúšali oživiť, žiaľ bezúspešne," informovala TVNOVINY.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Tragická nehoda v Trstenej.
Tragická nehoda v Trstenej. Foto: Facebook/Sebastián Vnenčák
 

Zranili sa ďalej štyri osoby, ktoré boli po ošetrení prevezené do nemocníc v Trstenej. Ťažké zranenia utrpela 6-ročná spolujazdkyňa z vozidla Volkswagen. Predbežne ľahké zranenia utrpeli obaja vodiči a dvaja spolujazdci z vozidla Volkswagen.

„Jedna osoba bola ošetrená na mieste s reakciou na ťažký stres a nebol potrebný jej prevoz do nemocnice," dodala hovorkyňa záchranárov.

Ako ďalej informuje polícia, alkohol u vodičov nezistili. Mladíkovi, ktorý šoféroval Audi, policajti na mieste zadržali vodičský preukaz. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce