Správy z vášho kraja:
12. 07. 2018 19:12 | BARDEJOV/TV Markíza

Dvaja opilci v jednom aute. Kým jedného brali do cely, druhý ešte opitejší si presadol za volant

Šťastím je, že opilci pri svojich riskantných jazdách na ceste nikoho nezranili.

Jeden z obvinených
Jeden z obvinených Foto: TV Markíza

Nepoučiteľní opilci. Nad tým, čo si dovolili dvaja Bardejovčania, zostáva rozum stáť. Obaja mali pre alkohol zákaz šoférovať, no policajti ich opäť chytili opitých. Tentoraz za volantom toho istého auta. Zatiaľ, čo jedného brali do cely, druhý si presadol a pokračoval v jazde.

Dvadsaťosemročného Jozefa po troch dňoch strávených v policajnej cele predviedli pred sudcu. Zmohol sa len na jedinú vetu. „Mal som zostatkový alkohol."

 

Jozefa policajti na ceste v Bardejove zastavili ešte v pondelok predpoludním. Nafúkal viac než 2 a pol promile. Pri opakovanej dychovej skúške zistili, že alkohol mu v dychu stále stúpa. Vodičský preukaz ale pri sebe nemal.

„Lustráciou bolo zistené, že Jozef má uložený zákaz viesť motorové vozidlá po dobu 12 mesiacov, pričom táto doba ešte neuplynula," vysvetlil krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Obvinili ho z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.

V aute viezol ďalších troch kamarátov. Jeden z nich, 28-ročný Matúš si priamo pred policajnou hliadkou presadol na miesto vodiča a pokračoval v jazde. Policajtom sa ale správanie náhradného vodiča nepozdávalo a tak sa vybrali za ním. Pri dychovej skúške zistili, že na mol opitý bol aj on.

„Bola mu nameraná hodnota 3 promile alkoholu, opakovaná skúška dosiahla hodnotu 3,31 promile," povedal krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Za alkohol pritom aj jeho už súd predtým potrestal. Má 6-ročný zákaz šoférovania. Obom teraz hrozilo až 2-ročné väzenie.

Jozef napokon vyviazol len s podmienkou, dostal 12-mesačný trest s dvojročnou skúšobnou dobou. Zákaz šoférovania mu sudca zvýšil na 3 roky. Matúša ale poslal rovno za mreže.

„Obvinenému bol uložený úhrnný trest odňatia slobody v trvaní 15 mesiacov. Zároveň mu bol uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá každého druhu na doživotie. Rozhodnutie okresného súdu nie je právoplatné," uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

Šťastím je, že opilci pri svojich riskantných jazdách na ceste nikoho nezranili.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?