17. 07. 2018 09:51 | BRATISLAVA, BUDAPEŠŤ/tvnoviny.sk

Eva Varholíková Rezešová zrejme už o pár týždňov opustí brány väznice

V Maďarsku spôsobila autonehodu, pri ktorej zomreli štyria ľudia.

Dcéra zosnulého košického veľkopodnikateľa Alexandra Rezeša v roku 2012.
Dcéra zosnulého košického veľkopodnikateľa Alexandra Rezeša v roku 2012. Foto: TASR

Slovenka Eva Varholíková Rezešová (41) si pre smrteľnú autonehodu, pri ktorej zahynuli štyria ľudia, odpykáva deväťročný trest v budapeštianskom väzení. V najbližších týždňoch sa ale môže dostať na slobodu. Informuje o tom cas.sk

Varholíková pred pár týždňami cez svojho právnika podala žiadosť o podmienečné prepustenie z basy. Súd jej vyhovel.

Vo väzení robila šičku. Podľa informácií denníka sa Eva po celé roky správala vzorne, preto je pravdepodobné, že sa Košičanka po odpykaní dvoch tretín trestu môže dostať na slobodu. Žiť ale bude v trojročnej podmienke.

Rezešová 21. augusta 2012 na diaľnici M3 na 44. kilometri v smere na Budapešť zozadu narazila do fiata, ktorý po následnom náraze do zvodidiel začal horieť. Tri osoby v aute zhoreli.

Jednej žene sa podarilo z horiaceho vozidla dostať von, ale dva dni po nehode ťažkým zraneniam podľahla v budapeštianskej nemocnici. Slovenke po tragickej havárii namerali v krvi 1,5 promile alkoholu. Na jeseň roku 2014 ju druhostupňový súd odsúdil na deväť rokov väzenia.

Eva Rezešová je dcéra zosnulého magnáta Alexandra Rezeša. Rodinný klan Rezešovcov bol dlhé roky pod drobnohľadom médií i verejnosti. Po smrti otca Alexandra v roku 2002 sa však postupne pred svetom uzavreli. Kedysi to bola jedna z najbohatších slovenských rodín, teraz sa spamätávajú z vlastných osobných tragédií.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce