Správy z vášho kraja:
17. 07. 2018 19:29 | BRATISLAVA/TV Markíza

Na pojednávanie ho prevážali cez pol Slovenska. Na súde sa však zdržal sotva desať minút

A to aj napriek tomu, že obhajca Miroslava Masláka ospravedlnil svoju neúčasť listom.

Maslak.
Maslak. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Považuje sa za nástupcu Mikuláša Černáka. Výpočty zločinov, ktoré pripisujú Miroslavovi Maslákovi, zapĺňajú niekoľko strán. Dokonca mu hrozí doživotie. Dnes ho ale priviezli na súd preto, lebo mal vyšetrovateľa udrieť päsťou priamo vo väznici.

Päť ozbrojených mužov z justičnej eskorty strážilo Miroslava Masláka. Pomalým krokom prišiel pred senát Okresného súdu v Bratislave.

Prokurátor ho viní z útoku na verejného činiteľa. Vyšetrovateľ, ktorého mal Maslák napadnúť, pred časom sudcovi tvrdil, že na neho zaútočil päsťou v zlomku sekundy. Stihol sa ešte uhnúť, no aj tak ho zasiahol do pravej strany tváre. Maslák mal ale svoje vysvetlenie.

„Keby som ho udrel, to bolo 23. marca, ešte na 1. mája by tam ležal. Takže nič v zlom, ale hentak sa veci nedejú," povedal Miroslav Maslák. Úder päsťou teda popiera. Vyšetrovateľ sa k údajnému útoku vyjadrovať nechcel.

Miroslav Maslák sa dnes v Bratislave dlho nezdržal. Hlavné pojednávanie trvalo sotva desať minút.

„Obhajca obžalovaného ospravedlnil svoju neúčasť listom, ktorý bol doručený 12. júla 2018. Predseda senátu bol vyrozumený o doručenom ospravedlnení v pondelok 16. júla 2018," informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Aj napriek ospravedlneniu obhajcu, sudca Stanislav Dutko prevoz Masláka cez pol Slovenska nezrušil.

Maslák si odpykáva 10-ročný trest v banskobystrickej väznici za to, že sa vyhrážal podnikateľom a pokračoval vo vypaľovaní. Za mreže ho pritom poslal nie náš, ale český súd. U našich susedov svojej povesti nezostal nič dlžný. Počas pojednávaní nadával sudcom aj prokurátorovi. Stále niečo namietal.

Údajnému šéfovi považskobystrického podsvetia pritom u nás hrozí oveľa vyšší trest. Prokurátor pre neho žiada doživotie. Na konte má obvinenia z ublíženia na zdraví, výtržníctva aj založenia zločineckej skupiny.

Keď ho konečne dostali za mreže, podnikatelia na Považí si vydýchli. Terorizovať ich mal roky. Bežné vraj boli vyhrážky likvidáciou, vypálené autá a zničené podniky.

Reportáž do Televíznych novín pripravila redaktorka TV Markíza Zuzany Ondrušková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?