Správy z vášho kraja:
23. 07. 2018 10:17 , článok bol aktualizovaný 23. 07. 2018 16:29 | ZEMIANSKE KOSTOĽANY/tvnoviny.sk

V Zemianskych Kostoľanoch sa zrazil vlak s nákladiakom, v nemocnici skončili dvaja ľudia

Doprava na tomto úseku je prerušená.

V Zemianskych Kostoľanoch sa zrazil vlak s kamiónom.
V Zemianskych Kostoľanoch sa zrazil vlak s kamiónom. Foto: HaZZ

Vlak sa zrazil s kamiónom. Podľa našich informácií sa pri nehode na trati medzi Zemianskymi Kostoľanmi a Novákmi v okrese Prievidza zranili štyria ľudia. Incident sa stal pred 10.00 h, odvtedy je stále doprava na tomto úseku prerušená.

V Zemianskych Kostoľanoch sa zrazil vlak s kamiónom.
V Zemianskych Kostoľanoch sa zrazil vlak s kamiónom. Foto: HaZZ
 

Kamión na železničnom priecestí s funkčnou svetelnou signalizáciou vošiel do dráhy vlaku. Ten sa vykoľajil a poškodené sú aj koľajnice. Vlak na koľaje zas postaví žeriav.

"Nákladné vozidlo ostalo po nehode prevrátené v priekope. Hasiči vyslobodili zraneného vodiča z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia. Vo vlaku sa nachádzalo 59 cestujúcich," uviedla Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

Vodiča kamiónu a jedného cestujúceho transportovali do nemocnice. Pre TVNOVINY.sk to potvrdil hovorca záchranárov Jozef Minár. Podľa našich informácií sa na bolesti chrbtice sťažoval aj vlakvedúci.

Záchranárom nahlásili pôvodne ešte zranenie ďalších dvoch osôb z vlaku, tie však odmietli ošetrenie na mieste a transport do nemocnice.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?