05. 08. 2018 19:20 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Beáta zomrela pri pôrode. Zúfalý vdovec, ktorý zostal sám s tromi deťmi, viní lekárov

Rodina nemala v osudný deň žene takmer žiadne informácie. Viac sa dozvedeli až po jej smrti.

Beáta zomrela pri pôrode
Beáta zomrela pri pôrode Foto: TV Markíza

Na tretie dieťa sa veľmi tešili. Netušili však, že jeho narodenie bude nielen nový začiatok, ale i koniec. Pár hodín po pôrode totiž 33-ročná Beáta zomrela.

Zúfalý vdovec viní z jej smrti lekárov banskobystrickej nemocnice, obrátil sa preto na úrady. Dlhé mesiace však márne čaká na odpoveď.

Beáta mala rodiť napoludnie. Okolnosti pôrodu aj to, čo sa dialo po ňom, si dávali jej príbuzní dokopy len postupne. V osudný deň a noc nemali o jej stave takmer žiadne informácie.

Beáta mala podľa príbuzných vrastenú placentu do maternice. Lekár vopred avizoval, že jej ju po pôrode budú musieť vybrať, no to sa nestalo. Ďalšia operácia mala riešiť zhoršujúci sa stav mladej rodičky. Vladimír potom volal do nemocnice každú hodinu až do polnoci. Vždy mu vraj povedali, že sa má ozvať neskôr.

 

Na základe prepúšťacej či pitevnej správy a informácií z prostredia nemocnice príbuzní hovoria, že Beáte pri resuscitácii zlomili rebro a to poškodilo pečeň. Nemocnica to ale odmieta.

Pýtali sme sa aj na postup lekárov po pôrode, nemocnica však informácie o zdravotnom stave pacientky odmietla zverejniť s argumentom, že jej to nedovoľuje zákon. S manželom nebohej ženy sa krátko nato stretla aj riaditeľka nemocnice, kde mu spolu s lekármi chceli celý postup vysvetliť. On sa však ešte vo februári obrátil na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ten teraz čaká na posudky viacerých zdravotných odborníkov.

Vdovec Vladimír sa teraz stará o tri deti a pokúša sa splácať aj hypotéku. Pomáha mu celá rodina a pomôcť chcú aj učiteľky jeho dvoch dcér. Nazbierali pre neho peniaze a budú v tom pokračovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce