Správy z vášho kraja:
08. 08. 2018 08:06 , článok bol aktualizovaný 08. 08. 2018 10:03 | BRATISLAVA/TASR

Vysoké teploty budú aj v noci: Pripravte sa až na 24 stupňov

Cez deň sa zas teploty vyšplhajú až na 36 stupňov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstock/ Monika Wisniewska

Vysoké teploty budú vo viacerých okresoch na juhozápade Slovenska aj v najbližších dňoch. Teplota tam môže dosiahnuť 35 až 36 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu druhého stupňa, ktorá platí od stredy až do piatku (10.8.) od 14.00 do 18.00 h.

Výstraha pred horúčavami.
Výstraha pred horúčavami. Foto: SHMÚ
 

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," informujú meteorológovia. V stredu sa výstraha týka Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a okresov Veľký Krtíš a Krupina. 

Vo štvrtok a v piatok očakávajú meteorológovia 35 stupňov Celzia aj v Košickom kraji a v okresoch Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Myjava a Nové Mesto nad Váhom.

Horúco bude aj v noci

V horúcom tropickom vzduchu nebude veľmi teplo len cez deň, ale aj v noci. Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na svojom profile na sociálnej sieti uvádzajú, že očakávajú tropické noci nielen na západe Slovenska, ale aj na jeho ostatnom území.

"Dôvodom nebude len silnejúci nápor teplého vzduchu, ale aj vietor (čiastočne aj vyššia vlhkosť vzduchu). Slabý až mierny vietor, prechodne aj silnejší, vydrží predovšetkým na západe Slovenska, kde môžu byť noci mimoriadne teplé, ojedinele s minimom okolo 24 stupňov Celzia," priblížil SHMÚ.

Vplyvom vetra však môže ostať teplota počas noci nad 20 stupňov Celzia ojedinele aj inde. Chladnejšie noci aj dni očakávajú meteorológovia až cez víkend.

V utorok (7.8.) bolo najteplejšie na juhozápade územia. Na niekoľkých staniciach meteorológovia zaznamenali teplotu vzduchu 34 stupňov Celzia (Mužla, Slovenský Grob, Senica a Holíč).

"Zrejme najnepríjemnejšie podmienky boli v okolí Bratislavy, pretože tu okrem vysokej teploty bola aj najvyššia vlhkosť vzduchu, a tak bolo dusno. Dusno sme však dnes zaznamenali len na juhozápade územia," poznamenali meteorológovia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce