08. 08. 2018 17:13 | BRATISLAVA/TV Markíza

Indovi, ktorý zabil Slováka, súd odobril domáce väzenie. Prokurátor však podal sťažnosť

Definitívny rozsudok sa očakáva už v najbližších týždňoch.

Obžalovaný Ind.
Obžalovaný Ind. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Súd ho pustil do domácej väzby, no prokurátorovi sa to nepáči a podal sťažnosť. Ind, ktorý zabil Slováka v centre Bratislavy, sa môže dostať spoza mreží von.

Už v najbližšom čase by o tom mal rozhodnúť Krajský súd. Prípad cudzinca vyvoláva mnoho otázok. Stále nie je jasné, či išlo o chladnokrvnú vraždu alebo o nutnú obranu.

Timothy Nishita by už onedlho mohol vymeniť väzenskú celu za monitorovací náramok. Ind by sa potom dostal do domáceho väzenia.

Prokurátor má ale iný názor. Inda viní z vraždy a tvrdí, že je na to dostatok dôkazov. Aj preto podal proti Nishitovmu prepusteniu z väzby sťažnosť.

Indovi hrozí za vraždu 15 až 20 rokov za mrežami. Na súde dnes čítali výpovede policajtov, ktorí Inda zadržali. Nishita totiž po krvavom incidente na Hviezdoslavovom námestí utiekol a polícia po ňom vyhlásila pátranie.

Policajti, ktorí ho neskôr spacifikovali, tvrdia, že Ind sa pred zatknutím správal nervózne a pôsobil nebezpečne. Nishita dnes ich verziu odmietol. Definitívny rozsudok v celej kauze sa očakáva už v najbližších týždňoch.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce