Správy z vášho kraja:
09. 08. 2018 19:00 | DOLNÁ KRUPÁ/TV Markíza

Noční vlci majú problém. Ich sídlo je v rozpore s územným plánom obce

Aktivitami v areáli sa už zaoberá stavebná inšpekcia aj inšpektorát v Nitre.

Sídlo Nočných vlkov.
Sídlo Nočných vlkov. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Krátko pred šiestou hodinou večer sa schádza obecné zastupiteľstvo aj so starostom Dolnej Krupej pred budovou Nočných Vlkov. Tá sa nachádza za asi dvojmetrovými vysokými betónovými múrmi s ostnatým drôtom. Sídlo pripomína nedobytnú, veľmi honosnú pevnosť.

Areálom, v ktorom sídlia Putinoví motorkári, sprevádzal Jozef Hambálek, ktorý to tam riadi. Ten nám v SMS správe vo štvrtok ráno tvrdil, že návšteva poslancov nie je na sto percent dohodnutá a on je na dovolenke.

Pred sídlo prišla aj Elena Pätoprstá z komisie životného prostredia Bratislavského kraja. Aj keď to nie je v jej kompetencii, bola zvedavá, ako sa situácia vyvíja. Táto lokalita je totiž stále vedená ako poľnohospodárska výroba.

Poslancom na obecnom zastupiteľstve predložili nespokojní obyvatelia výzvu proti pôsobeniu Nočných Vlkov, lebo to je v rozpore s územným plánom obce. Výzvu podpísalo viac ako dvesto miestnych.

Ak by chcel Jozef Hambálek robiť svoje aktivity v tomto areáli naďalej, musel by požiadať o zmenu účelu. Odsúhlasiť ju musí obecné zastupiteľstvo.

Aktivitami v areáli, ktoré sú v rozpore s územným plánom, sa už zaoberá stavebná inšpekcia aj inšpektorát v Nitre.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?