Správy z vášho kraja:
17. 08. 2018 11:20 , článok bol aktualizovaný 17. 08. 2018 19:43 | BRATISLAVA/TASR

Nie Rex, ale Vels! Vlčiak v Bratislave vyňuchal zlodeja, ktorý sa vyhýbal base

Muž po vykradnutí domu utiekol cez okno. Mal však smolu, vystupoval ho šikovný policajný nemecký ovčiak.

Vlčiak Vels vyňuchal zlodeja, ktorý sa vyhýbal base.
Vlčiak Vels vyňuchal zlodeja, ktorý sa vyhýbal base. Foto: Polícia SR

Na základe oznámenia na tiesňovú linku 158 boli vo štvrtok (16.8.) vyslané policajné hliadky na Novosvetskú ulicu v Bratislave, kde majiteľ vo svojom rodinnom dome spozoroval neznámeho muža, ktorý následne utiekol cez okno. Na miesto sa dostavil aj psovod, ktorý použil služobného psa na sledovanie pachovej stopy. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

"Služobný pes, osemročný nemecký ovčiak Vels, zachytil pachovú stopu, ktorú sledoval 500 metrov až k opustenej záhrade, kde v kríkoch štekotom označil prítomnosť neznámej osoby. Nachádzali sa pri nej odcudzené veci z rodinného domu," priblížila hovorkyňa. Muža pre podozrenie zo spáchania trestného činu policajná hliadka eskortovala na príslušné policajné oddelenie. 

Poverený príslušník PZ už v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže. "Po vykonaní všetkých procesných úkonov bude Bratislavčan dodaný do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Bratislava. Prípadom sa zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I," uzavrela Mihalíková.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?