Správy z vášho kraja:
05. 09. 2018 13:22 , článok bol aktualizovaný 05. 09. 2018 15:03 | ŽILINA/TASR

Podpálil družku a začal sa smiať. Ján si vypočul svoj trest

Incident sa stal vlani v auguste v rodinnom dome.

Ján na súde.
Ján na súde. Foto: TV Markíza

Podpálil družku a potom sa jej smial. V utorok si prišiel na okresný súd do Žiliny vypočuť rozsudok. Muža zo Slovian pri Martine odsúdili za pokus o vraždu. Pri vyhlasovaní rozsudku nemihol ani brvou.

Popáleniny druhého a tretieho stupňa na 15 percentách tela a doživotne zjazvené telo. Muž, ktorý v opitosti podpálil svoju družku dnes musel na súde počúvať, čo všetko jej spôsobil. 

"A keď sa horľavina spolu so šatstvom vznietila a poškodená začala horieť, stál a bolo mu to smiešne," hovoril predseda senátu Marek Šenkár.

Pavlína bola na súde iba raz. V apríli. Vtedy tvrdila, že nič z jej výpovede o tom, ako jej Jano ublížil neplatí a že mu už prepáčila. "Žijem, dýcham a to je všetko," vravela pavlína.

Hoci Jánov obhajca žiadal aby súd skutok prekvalifikoval, v stredu ho odsúdili za pokus o vraždu. Pri vyhlasovaní rozsudku pokojne stál. Dostal 20 rokov za mrežami.

Na mieste sa odvolala prokurátorka, ktorej sa trest zdá nízky a odvolal sa aj Ján.O jeho prípade tak bude musieť rozhodovať krajský súd.

Ak by mu súdy v ďalšom konaní potvrdili 20 ročný trest z väzenia by sa dostal až v roku 2037 ako 69-ročný.

Jeho družka, ktorú dokaličil jeho skutok v minulosti zľahčovala. "Ja som mu to odpustila, nemal to v úmysle, ani mi nechcel poškodiť,“ hovorila Pavlína. Zjazvené má celé telo. "To je normálne, nie som prvá ani posledná," dodala.

Krajský súd môže sadzbu upraviť alebo vec vrátiť späť na okres. Ján sa ale trestu nevyhne. Okrem toho ale musí Pavlíne zaplatiť viac ako 3 600 eur bolestné.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?