11. 09. 2018 18:30 | PREŠOV/TV Markíza

Horiaci kamión zablokoval hlavný ťah pri Prešove. Na obchádzke potom havaroval nákladiak

Dopravu policajti odklonili cez okolité dediny a počas požiaru sa tvorili kolóny.

Kamión zhorel.
Kamión zhorel. Foto: TVNOVINY.sk

Doprava v časti východného Slovenska v utorok ráno takmer skolabovala. Hlavný ťah z Prešova smerom na Poľsko zablokoval horiaci kamión. Na obchádzkovej trase neskôr havaroval ďalší nákladiak.

Krátko po šiestej ráno takto horel kamión, ktorý viezol materiál z košických železiarní. Podľa našich informácií požiar zrejme vznikol od turbodúchadla, po pár minútach ostalo z kamiónu len torzo. 

„Myslel som si, že stihnem odbočiť na parkovisko, no už sa nedalo. Musel som ostať stáť rovno na ceste," povedal kamionista.

Vodičovi sa po zastavení podarilo rýchlo kabínu opustiť a plamene sa snažil uhasiť sám. „Dva hasiace prístroje som použil, no nemal som šancu," pokračoval kamionista. Tie mu ale nestačili a na pomoc mu prišlo dvanásť hasičov. 

„Na uhasenie požiaru boli použité dva vysokotlaké prúdy, neskôr po príchode hasičskej jednotky z Prešova boli nasadené ďalšie vysokotlaké prúdy," uviedol veliteľ zásahu hasičov Slavomír Suchanič.

Vodič vyviazol z horiaceho kamióna bez zranenia a na vrak v plameňoch sa už len prizeral. „V kabíne sa nachádzala aj plynová bomba, ktorá bola počas hasebných prác ochladzovaná, neskôr z kamióna vybratá odložená na bok a ďalej ochladzovaná, aby nedošlo k jej výbuchu," vysvetľoval Suchanič.

Dopravu policajti odklonili cez okolité dediny a počas požiaru sa tvorili kolóny. A keďže obchádzka nie je stavaná pre nákladné autá, o pár minút na tejto trase skončil ďalší kamión v priekope.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce