Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

16. 09. 2018 14:32 | BRATISLAVA/TVnoviny.sk

Nicholsonová: Bola by som radšej, keby Sulík zostal doma

Pozrite si celú reláciu Na telo s Michalom Kovačičom a jeho hosťami.

Na telo s Michalom Kovačičom (16.9.2018)
Na telo s Michalom Kovačičom (16.9.2018) Foto: TV Markíza

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) by svojmu straníckemu šéfovi Richardovi Sulíkovi poradila, aby budúcu jar už nekandidoval do Európskeho parlamentu a radšej sa venoval domácej politike. Povedala to v prvej debate Na telo s Michalom Kovačičom na Markíze.

Ako prezradila divákom, Richard Sulík sa v tejto chvíli rozpráva s vedením SaS, či bude kandidovať, alebo nie. „Rozhodnutie je na ňom, ale aby som bola úprimná, ja si myslím, že by mal zostať doma," povedala Ďuriš Nicholsonová.

Únos Vietnamca

V debate rezonovali aj aktuálne politické témy, teda vyšetrovanie únikov na cle za čínsky textil a únos vietnamského podnikateľa. Podpredseda parlamentu a člen Mosta-Híd Andrej Hrnčiar povedal, že jeho strana nezostane v koalícii, ak by sa preukázalo, že sa Slovensko na únose vedome podieľalo. „Ak sa Slovensko vedome podieľalo na únose vietnamského podnikateľa, tak to táto koalícia neustojí," vyhlásil v debate.

Hrnčiar okrem toho povedal, že sa na to, či o únose niečo vedia, pýtal aj svojich ochrankárov. Nepovedali mu vraj nič, lebo sú profesionáli a dodržiavajú mlčanlivosť.

Kauza SAV

Tento týždeň sa v Národnej rade na hlasovaní o budúcnosti Slovenskej akadémie vied ukázalo, že vládny zákon by neprešiel bez podpory troch odídencov z hnutia Sme rodina Borisa Kollára, teda poslancov Petra Marčeka, Martiny Šimkovičovej a Rastislava Holúbka. Nestalo sa to prvý raz.

Lucia Ďuriš Nicholsonová povedala, že sú to zapredanci. „Tá trojica je úplne jasná, prikláňa sa na tú stranu, kto ju prehovorí. Sú to zapredanci."

Andrej Hrnčiar však vylúčil, že by im koalícia za ich hlasovania niečo ponúkala. „Absolútne. Most-Híd nikdy s týmito poslancami nesedel a nerozprával sa s nimi," povedal.

Kiska ako politik

Obaja politici sa rozprávali aj o možnom vstupe prezidenta Andreja Kisku do straníckej politiky. Ďuriš Nicholsonová povedala, že to paradoxne víta. „Vnímam to pozitívne pre SaS, aj keby taká strana vznikla. Aspoň nám to nedovolí zaspať na vavrínoch," vyhlásila podpredsedníčka parlamentu. „SaS po oznámení pána prezidenta začala naplno pracovať a strane to veľmi pristane."

Andrej Hrnčiar bol kritickejší, vyčítal médiám, že prezidentovi nekladú tvrdé otázky. „Pán prezident používa svoju prezidentskú funkciu na svoju politickú budúcnosť. Aj stretnutie k ústavným sudcom vnímame politicky. Áno, je to kampaň."

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce