18. 09. 2018 09:17 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Na Slovensko prichádza studený front. Cez víkend teploty výrazne klesnú

Meteorológovia hovoria aj o striedaní rôznych typov počasia.

Premenlivé počasie - ilustračná snímka
Premenlivé počasie - ilustračná snímka Foto: shuterstock.com

Nezvyčajné teplé počasie bez výrazných výkyvov, ktoré dominuje tohtoročnému septembru, by sa malo skončiť počas najbližšieho víkendu (22.-23.9.). Avizujú to odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Meteorológovia hovoria o výraznej zmene, poukazujú pritom na deterministický model i ansámblové predpovede. "Nedá sa však určiť, aké výrazné očakávané ochladenie bude, v predpovedi je stále pomerne veľká neurčitosť," priznávajú.

S istotou však avizujú nástup studeného frontu, ktorý v sobotu (22.9.) postúpi na územie SR od severozápadu. "Bude spojený s rozsiahlou a hlbokou tlakovou nížou so stredom nad Nórskym morom," uviedli meteorológovia. Teplota v sobotu vystúpi na 14 až 24 stupňov, v nedeľu maximálne 20. Má byť teda oblačno, zamračené a na viacerých miestach dážď a niekde aj búrky.

"Rozvlnená výšková frontálna zóna sa bude približne v našich zemepisných šírkach udržiavať zrejme aj v ďalších dňoch, a to bude znamenať častejší prechod frontálnych rozhraní a striedanie rôznych typov počasia v krátkom čase," dodali.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce