18. 09. 2018 20:29 , článok bol aktualizovaný 19. 09. 2018 13:26 | ŠAĽA/TASR

Po požiari vlaku už obnovili dopravu medzi Galantou a Šaľou

Železnice opravujú rozsiahle poškodenie vedenia.

Horiaci vlak.
Horiaci vlak. Foto: Reprofoto: Facebook/Zomri

Vlakovú dopravu v úseku Galanta - Šaľa, kde horelo, obnovili od 20.30 h, vlaky však jazdia po druhej traťovej koľaji obojsmerne. 

Dopravu prerušili v utorok (18. 9.) podvečer po požiari rušňa a jedného z vagónov regionálneho expresu (REX), ktorý smeroval z Bratislavy do Nových Zámkov. Pre TASR to uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

"Krízový štáb zasadol rýchlo. Cestujúci neboli ohrození, v spolupráci s hasičmi boli prevezení do Šale a odtiaľ boli rozvážaní náhradnou dopravou," priblížil Kováč.

September, mesiac pokazených vlakov.
September, mesiac pokazených vlakov. Foto: TVNOVINY.sk
 

Náhradnou autobusovou dopravou boli prevážaní cestujúci z osobných vlakov, ktorí v danom úseku uviazli.

 

Vlaková doprava v úseku Galanta - Šaľa bola prerušená od 18.40 h. Dôvodom bol požiar starého rušňa z roku 1968 a jedného z vagónov. Doprava zatiaľ úplne obnovená nie je, keďže pri požiari došlo aj k prehoreniu troleja.

Takto nám situáciu opísal cestujúci z horiaceho vlaku:

 

Pracovníci ŽSR v stredu (19. 9.) odstraňujú následky požiaru vlaku v úseku Galanta - Šaľa. ŽSR po uhasení požiaru nasadili maximálny počet zamestnancov a špeciálnej techniky, ktorí nepretržite pracujú na oprave vážne poškodenej železničnej infraštruktúry.

Oprava trakčného vedenia na trase Galanta-Šaľa.
Oprava trakčného vedenia na trase Galanta-Šaľa. Foto: ŽSR
 

„Elektromontéri Oblastného riaditeľstva ŽSR Trnava musia opraviť poškodený kotevný drôt, zdvihnúť a upevniť nosné lano, ako aj opraviť ďalšie dôležité súčasti trakčného vedenia zhruba na dvojkilometrovom úseku. Na mieste pracuje maximálny počet ľudí aj techniky, ako dovoľujú technologické postupy. Zatiaľ nie je možné uviesť, do kedy oprava potrvá, ani aké celkové finančné náklady si vyžiada," povedala Ivana Popluhárová zo ŽSR.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce