19. 09. 2018 10:23 , článok bol aktualizovaný 19. 09. 2018 12:47 | LEŠŤ/TVNOVINY, TASR

Na Lešti havaroval tank Abrams. Dvaja Američania sa ťažko zranili

Podrobnosti havárie MO SR odmietlo zverejniť.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR - Branislav Račko

Dnes v skorých ranných hodinách došlo počas cvičenia Slovenský štít 2018 na Lešti k nehode amerického tanku Abrams.

Pri nehode sa zranili traja príslušníci Armády USA, z toho jedna žena.

"Dvaja, ktorí boli zranení ťažko, boli prevezení letecky, tretí, ktorý bol zranený ľahko, bol do nemocnice prevezený sanitkou," informovala nás hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Podrobnosti havárie MO SR odmietlo zverejniť.

 

Rovnako reagovalo aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR. "Záchranári bližšie informácie po dohode s ministerstvom obrany k prípadu neposkytujú," uviedla pre TASR Alena Krčová, hovorkyňa OSZZS SR.

K nehode sa vyjadrili leteckí záchranári. Do výcvikového centra Lešť leteli na pomoc dva vrtuľníky zo stredísk Banská Bystrica a Nitra.

"Banskobystrická posádka bola vyslaná k zranenému mužovi s devastačným poranením dolnej končatiny. Druhá posádka pomáhala zranenej žene s polytraumou. Oboch zranených po prílete prevzali do svojej starostlivosti lekári leteckých záchranárov. Na mieste im poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a transportovali do nemocnice v Banskej Bystrici, kde ich odovzdali v stabilizovanom stave," konštatovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Slovak Shield 2018 je medzinárodné vojenské cvičenie, na ktorom sa od piatka (14.9.) zúčastňuje takmer 1500 slovenských vojakov a príslušníkov zahraničných ozbrojených síl. Cieľom cvičenia je príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce