19. 09. 2018 17:00 | ČIERNE NAD TOPĽOU/TV Markíza

Po zrážke autobusu s dvomi autami zabránil väčšiemu nešťastiu duchaprítomný vodič

K nehode došlo vo vranovskom okrese.

Autobus po nehode skončil na poli.
Autobus po nehode skončil na poli. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Chvíle hrôzy zažili cestujúci v autobuse pri Vranove nad Topľou. Nechýbalo veľa a boli by sa prevrátili do priekopy. Tragédii zabránil skúsený vodič, ktorý autobus v poli udržal na kolesách.

Linkový autobus viezol ľudí do Prešova. Za Čiernym nad Toľpou ho začal predbiehať vodič osobného vozidla. Pred autobus sa už nestihol zaradiť a vytlačil ho z cesty, trafil pritom aj oprotiidúce auto.

Autobus zišiel z krajnice a nebezpečne sa naklonil nad priekopou. Šofér v poslednej chvíli stočil kolesa smerom do poľa.

V priekope s autom skončil aj pravdepodobný vinník nehody. Štyroch zranených odviezli záchranky do vranovskej a prešovskej nemocnice.

Cestujúci ďakovali najmä šoférovi. Na okamih vraj aj jeho vyhodilo zo sedačky, no vrátil sa za volant a autobus bezpečne zastavil.

Linkové spoje šoféruje už 40 rokov, no takúto vážnu nehodu zatiaľ nezažil. Je rád, že sa s autobusom v poli neprevrátil.

Šokovaní cestujúci si po nehode zabezpečili vlastný odvoz. Do náhradného autobusu, ktorý im poslali, nastúpili už len traja mladí ľudia.

Viac v reportáži Martina Jedináka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?