21. 09. 2018 10:59 , článok bol aktualizovaný 21. 09. 2018 16:58 | DULOVCE/TV Markíza

Ochutnávka burčiaka sa na juhu Slovenska skončila tragédiou. Jeden mŕtvy, traja v bezvedomí

V pivnici sa nadýchali z plynov kvasiacej sa hroznovej šťav.

Vchod do domu v Dulovciach, kde sa priotrávili štyria muži.
Vchod do domu v Dulovciach, kde sa priotrávili štyria muži. Foto: TV Markíza

Jeden mŕtvy a traja v bezvedomí. Tak sa skončila ochutnávka burčiaka a predaj vína v Dulovciach pri Komárne. Sedemdesiatšesťročný dôchodca si totiž v pivnici nedal pozor na oxid uhličitý.

Hasiči, policajti, sanitky a plno susedov. Všetci z ulice vedeli, čo sa tri metre pod zemou stalo. V pivnici pod rodinným domom sa vraj dlhodobo predávalo domáce víno, tentokrát to však majiteľovi nevyšlo tak, ako by si to predstavoval.

Podľa nitrianskej krajskej policajnej hovorkyne Boženy Bruchterovej išiel 76-ročný pán vo štvrtok (20. 9.) večer do svojej pivnice, kde mu prišlo nevoľno. Na pomoc mu pribehol 68-ročný muž, ktorý bol u neho na návšteve.

Z plynov kvasiacej hroznovej šťavy ale prišlo nevoľno aj jemu. A tak sa rozhodol pomáhať ďalší sused, ktorý tam prišiel kúpiť víno. „Potom, ako vznikla panika sa obidvom snažil pomôcť aj 41-ročný muž a 16-ročný chlapec zo susedných domov. Aj títo dvaja však zostali v bezvedomí," opísala situáciu Bruchterová.

Veliteľ zásahu z HaZZ Komárno Oto Horváth povedal, že keď prišli hasiči na miesto, našli vo vínnej pivnici troch ľudí. Ešte dýchali, ale boli v bezvedomí.

Štvrtému, mladému chlapcovi zostalo nevoľno už len keď sa do pivnice naklonil. „Jemu prišlo tiež zle. Potom sme už prišli a nikoho sme tam nepúšťali," dodal Horváth.

Keďže do pivnice je náročný prístup a celá bola zamorená oxidom uhličitým, museli hasiči použiť dýchacie masky a horolezecké laná. Ešte pred ich príchodom sa ale snažili pomôcť aj susedia. „Hodili sme tam hadičky a fúkali sme do nich, aby dostali dych. Potom sme do nich liali vodu," poznamenal jeden zo susedov, ktorý sa snažil mužom pomôcť.

Napriek snahe hasičov a susedov sa tento príbeh skončil tragicky. Majiteľ pivnice v piatok (21. 9.) v nemocnici zomrel, 68-ročný muž je naďalej hospitalizovaný. Ostatní dvaja sú v domácom ošetrení.

Podobné tragédie nie sú ojedinelé a preto polícia upozorňuje ľudí, aby nepodceňovali silu kvasiaceho moku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce