21. 09. 2018 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Popradčan, ktorý pripravoval vraždu spoločníka, mal pred súdom kuriózne vysvetlenie

Obvinený Jaroslav ale rázne popiera, že by plánoval vraždiť.

Muž v rukách polície.
Muž v rukách polície. Foto: TVNOVINY.sk

Na čiernom trhu mal kúpiť samopal a plánovať vraždu svojho spoločníka. Popradčan Jaroslav sa postavil pred sudcu. Jeho obhajca má pre konanie svojho klienta kuriózne vysvetlenie.

O vyšetrovacej väzbe sudca rozhodoval necelé dve hodiny. Keď Jaroslava vyviedli v putách, bolo všetko jasné. "Sú tu konkrétne obavy, že by pokračoval v trestnej činnosti, teda, že by vykonal čin, ktorý plánoval," povedal prokurátor.

"Žiaľ, môj klient sa tesne pred zadržaním kontaktoval s jednou osobou, ktorá mala isté veci zabezpečiť, čiže urobil presne to, čo urobiť nemal," reagoval obhajca.

Sudca teda rozhodol, že Jaroslav bude počas vyšetrovania za mrežami. Mohol by totiž pokračovať alebo mariť vyšetrovanie. Rozhodnutie sudcu je teda právoplatné. Obvinený Jaroslav ale rázne popiera, že by plánoval vraždiť, jeho obhajca to vysvetľuje takto: "Môj klient žije vo virtuálnej realite, absolútne mu nedošlo, aké následky bude mať jeho správanie," hovoril obhajca.

„Je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou spolupáchateľstva a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami," povedala hovorkyňa súdu.

Jaroslav sa k nedovolenému ozbrojovaniu priznal. Treba ale povedať, že na výber zrejme nemal - policajti pri domovej prehliadke našli samopal.

Obvinený muž mal mať nezhody so spoločníkom vo firme, a preto podľa obvinení pripravoval jeho vraždu. Pri obstarávaní zbrane mal využívať mobilné aplikácie, ktorých obsah policajti už poznajú. Plánovanie vraždy ale naše zákony hodnotia rovnako, akoby ju naozaj spáchal.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce