21. 09. 2018 19:00 | LUČENEC/TV Markíza

Žena chová v byte mačky. Jedna bezvládne visela z okna, druhú našli mŕtvu na parapete

Podľa susedov v Lučenci sa cez otvorené okná denne šíri neznesiteľný zápach.

Mačka visela z okna.
Mačka visela z okna. Foto: TVNOVINY.sk

Hrozný pohľad na okno jedného z bytov v Lučenci. Cez vetrací otvor visela nevládna mačka. Ďalšia, už mŕtva, ležala na parapete. Zhrození ľudia volali hasičov. To, čo neskôr pracovníci veterinárnej a potravinovej správy našli v byte, domácich neprekvapilo.

Mačka visela z okna asi hodinu, kým niekto z okoloidúcich zavolal hasičov. K bezvládnej mačke sa dostali s rebríkom. Okoloidúca pani sa ešte mačke snažila pomôcť. Oživovala ju. Po piatich minútach však uhynula.

Aj podľa veterinára, mačka, ktorá ležala na parapete, tam bola už niekoľko dní. „Jedno telo zvieraťa bolo totálne vysušené. Ide o niekoľkodňové pôsobenie slnka," reagoval veterinár.
Majiteľka bytu to vidí inak. Mačka jej vraj uhynula v to ráno.

Podľa susedov sa cez otvorené okná denne šíri neznesiteľný zápach. V byte má vraj desiatky mačiek. Susedia vraj trpia už dva roky. 

Právnik bytového družstva potvrdil, že je to dlhodobý problém. S majiteľkou bytu sa pokúšali situáciu riešiť. „Majiteľka prisľúbila, že mačky presťahuje do nejakého záhradného domčeka. Keďže však nedošlo k náprave, pristúpili sme k riešeniu súdnymi a mimosúdnymi prostriedkami," povedal právny zástupca bytového družstva Daniel Přibyl.

Majiteľke vraj mačky začali pribúdať po tom, ako sa rozviedla a ostala sama. „Nemala som to všetko domov nanosiť, mala som to nechať vonka, no ja som sa ich snažila zachrániť," uviedla majiteľka bytu.

Plánovala vraj kúpiť starší dom a zvieratá presunúť tam. Chýbali jej však peniaze. Desiatky mačiek tak držala v byte.

Regionálna veterinárna a potravinová správa dostala podnet od občianskeho združenia. S majiteľkou si dohodli stretnutie. Podarilo sa to na druhýkrát.

Majiteľke hrozí pokuta, minimálne tristo eur. Nemala očkovacie preukazy pre každú mačku.

Viac v reportáži Michala Mazúcha

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?