22. 09. 2018 14:22 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Posun v kauze vraždy Jána Kuciaka? Marek (38) spoznal na identikite bývalého kolegu

Marek už vypovedal aj na polícii.

Muž, ktorého hľadá polícia v súvislosti s vraždami Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Muž, ktorého hľadá polícia v súvislosti s vraždami Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Foto: TVNOVINY.sk

Identikit s podobou muža, ktorý môže vedieť viac o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej možno policajtom pomôže vo vyšetrovaní. Len pár dní po tom, čo ho zverejnili, sa ozval Marek (38) z Veľkej Mače, ktorý na obrázku spoznal svojho bývalého kolegu Miroslava Č. (32). Informoval o tom portál cas.sk

Marek už podľa portálu vypovedal aj na polícii. Prihlásil sa po tom, čo si identikit porovnal s fotografiou bývalého kolegu na sociálnej sieti. „Bol som najprv v Sládkovičove. Večer ma brali na obvodné oddelenie, tam som mal výsluch. Vypočúvali ma 3 a pol až 4 hodiny. Prišla tam vyšetrovateľka z Galanty, zisťovali totožnosť toho pána. Toho našli asi po hodine a pol, volá sa Miroslav Č. a pochádza od Popradu," priblížil Novému Času priebeh výsluchu Marek.

Prokurátor o hľadanom mužovi v pondelok (17.9.) povedal, že "môže „disponovať informáciami k samotnému skutku, prípadne osobám, ktoré sa na spáchaní skutku mohli podieľať“.

Marek priznal, že sa s Miroslavom zoznámil po návrate z väzenia. V auguste spolu pracovali na stavbe v Trnave ako murári. Obaja pritom v tom čase bývali vo Veľkej Mači. Miroslav tam mal byť spolu so ženou a dieťaťom asi rok a pol v podnájme. Koncom augusta však zmizol z práce, aj z obce. Údajne mal odísť do Česka.

Miroslav bol podľa Mareka utiahnutý človek, ktorý s kolegami veľmi nerozprával. Marekovi sa však zdôveril, že sa venoval zápasom v klietke a medzi robotníkmi mal vraj spomenúť aj to, že pozná Vadalovcov.

Miroslav mal údajne vo Veľkej Mači povesť asociála, ktorý trávil veľa času v krčme a pri automatoch. V čase vraždy vraj nepracoval, ale podľa Mareka to môžu byť len miestne klebety.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce