29. 09. 2018 09:59 , článok bol aktualizovaný 30. 09. 2018 09:16 | BRATISLAVA/TASR

Prokurátor podal návrh na väzbu v prípade vraždy Jána Kuciaka

Týka sa všetkých troch obvinených.

Obvinení z úkladnej vraždy - Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Zoltán Andruskó
Obvinení z úkladnej vraždy - Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Zoltán Andruskó Foto: Facebook

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na väzbu na tri osoby obvinené v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. 

Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. O prípadnom väzobnom stíhaní bude v nedeľu 30. septembra rozhodovať ŠTS, pracovisko v Banskej Bystrici, a to sudca pre prípravné konanie.

V prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej obvinili tri osoby (Tomáš Szabo, Miroslava Marček a Zoltán Andruskó) za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Pôvodne zadržali osem podozrivých osôb, po ich vypočutí piatich prepustili.

Všetci traja muži obvinení v prípade vraždy odmietajú vinu. Podľa portálu noviny.sk zároveň Tomáš Szabo podal voči obvineniu sťažnosť.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor nedávno uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

Polícia vo štvrtok (27.9.) ráno zadržala podozrivé osoby, policajná akcia v Kolárove trvala celý deň, zasahovalo 55 elitných kukláčov. Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynula od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Sudca má od podania návrhu 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby. Po rozhodnutí sudcu majú obvinení alebo prokurátor právo odvolať sa voči rozhodnutiu. V takom prípade bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce