29. 09. 2018 19:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

István, ktorý organizoval protesty Za slušné Slovensko v Kolárove poznal obvineného Tomáša od detstva

Ešte stále nemôže uveriť, že by práve on mohol byť vrahom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

István organizoval protesty Za slušné Slovensko.
István organizoval protesty Za slušné Slovensko. Foto: TV Markíza

Kolárovčania sa ešte stále spamätávajú z najväčšej policajnej razie vo svojom meste. To, že nitky privedú vyšetrovateľov práve k ich tichým susedom by nečakali ani vo sne. Dvojicu obvinených z úkladnej vraždy pozná väčšina od malička. Strelec Tomáš Szabo mal vraj povesť tajnostkára.

Bývalého policajta Tomáša Szaba, ktorého obvinili z úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice prezývali v mladosti Muko. Susedia pri spomienkach na neho hľadajú skôr pozitíva. Tí, čo ho ale poznajú veľmi dobre, na kameru hovoriť nechcú.

Dozvedáme sa o ňom len to, čo je známe na jeho facebookovom profile. V Kolárove sa niekedy neukázal aj niekoľko týždňov, čo podľa susedov mohlo súvisieť s jeho prácou ochrankára nákladnej lode proti pirátom.

Jeho rodina je na slová skúpa, pred novinármi o Tomášovej minulosti hovoriť odmietajú.

Obyvatelia Kolárova ani dnes nedokážu uveriť tomu, že obvinení z vraždy Jána kuciaka a jeho snúbenice pochádzajú práve z tohto mesta no a informáciu nedokáže spracovať ani muž, ktorý sa angažoval na protestoch po Kuciakovej smrti

István Samu zorganizoval protest Za slušné Slovensko v Kolárove, miesto podujatia vybral symbolicky pri fontáne v parku svätej Rozálie. A to nebolo všetko, Kolárovčanom podľa Istvána vražda vo Veľkej Mači ľahostajná nebola a rovnako ako novinári mali množstvo otázok. Začiatkom leta preto zorganizovali stretnutie, na ktoré pozvali aj kolegu zavraždeného Jána Kuciaka.

Ľuďom, ktorí sa na proteste zúčastnili a boli aj na stretnutí, teraz behá mráz po chrbte, že obvinených z úkladnej vraždy mali len pár desiatok metrov od seba.

Istvánovi je o to horšie, že Tomáša pozná od detstva a chodil s ním aj na karate.

Po razii v Kolárove mu ako prvé napadlo, či sa na niektorom z podujatí nezúčastnila aj dvojica obvinených z úkladnej vraždy. Alebo či nepostávali niekde v blízkosti. S Tomášom sa vraj vždy iba pozdravili na diaľku, nikdy sa ho vraj nepýtal, prečo práve v Kolárove organizuje protesty a stretnutia. Že by mal byť práve on strelcom, István nedokáže ešte uveriť.

V Kolárove nakrúcal Braňo Tomaga:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce