01. 10. 2018 11:32 , článok bol aktualizovaný 01. 10. 2018 12:04 | BRATISLAVA/TVnoviny.sk

Objednávateľ zaplatil za vraždu Jána Kuciaka minimálne 70-tisíc eur

Vražda Martiny Kušnírovej bola náhodná.

Prokuratúra informovala o prípade vraždy Jána Kuciaka
Prokuratúra informovala o prípade vraždy Jána Kuciaka Foto: TV Markíza

Generálna prokuratúra zverejnila aktuálne informácie a najnovšie zistenia v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej:

"Dôkazy sú veľmi, veľmi silné a určite boli dôvodom na to, aby boli štyri osoby obvinené. Je veľký predpoklad, že sa táto kauza dotiahne do úspešného konca," uviedol generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

"Objednávka bola za sumu 50-tisíc eur v hotovosti, 20-tisíc bolo odpustenie dlhu. Objednávateľ zaplatil minimálne 70-tisíc eur za vykonanie vraždy," uviedol dozorujúci prokurátor. 

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej:

 

Objednávka vraždy smerovala len ku osobe Jána Kuciaka, vražda jeho snúbenice bola len náhodná - bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že peniaze vyplatila obvinená Alena Zsuzsová. Odkiaľ ich mala, zatiaľ vyšetrovatelia nevedia. 

Policajti pri raziách zaistili dve zbrane a náboj, ktorý bol identický s nábojom použitým pri vražde. Ten našli konkrétne u obvineného údajného strelca Tomáša Szabóa.

Policajná akcia mala názov News. 

Strelcom mal byť obvinený Tomáš Szabó, pomocník - vodič Miroslav Marček, sprostredkovateľ Zoltán Andruskó a objednávateľkou Alena Zsuzsová.

Oznámili, že vražednú zbraň zatiaľ nemajú.

Identikit zverejnili z taktických dôvodov.

Jeden z obvinených Zoltán Andruskó spolupracuje s políciou, naznačil dozorujúci prokurátor.

Celý záznam z tlačovej konferencie nájdete tu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce