01. 10. 2018 19:40 | BRATISLAVA/TV Markíza

Záhadnú tlmočníčku považuje polícia za objednávateľku: Koho pozná a až kam môžu viesť nitky?

Polícia mala v pláne obvinených monitorovať až pokiaľ ich nenavedú k hlavnému objednávateľovi. Nechceli však už dlhšie riskovať.

Alena Zsuzsová
Alena Zsuzsová Foto: TV Markíza

Prokuratúra avizuje, že v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej budú padať aj ďalšie obvinenia. Tlmočníčka Alena Zsuzsová tak s najväčšou pravdepodobnosťou nie je na vrchole reťazca a za vraždou novinára stojí aj niekto ďalší. Obvinená v minulosti podnikala s Talianmi, no spomínajú sa aj jej kontakty na Mariána Kočnera.

Alena Zsuzsová z Komárna, prokuratúra ju označuje za objednávateľku vraždy, nie je však vylúčené, že jej postavenie sa bude meniť a zrejme ona nie je tou osobou, ktorá vraždu novinára vymyslela.

Vyšetrovatelia mali v pláne obvinených monitorovať až pokiaľ ich nenavedú k hlavnému objednávateľovi. Nechceli však už dlhšie riskovať, aby sa akcia neprezradila.

Alena Zsuzsová má byť tlmočníčkou z taliančiny, v minulosti bola konateľkou troch firiem, v ktorých figurovali aj viacerí Taliani. V súčasnosti z nich funguje už len jedna, zistili sme, že štátu na daniach dlhuje vyše štvrť milióna eur. Kukláči ju zadržali v piatok v Komárne.

So Zsuzsovou sa okrem Talianov údajne spája aj podnikateľ Marián Kočner, o ktorého podozrivých obchodoch často Ján Kuciak písal. Podľa našich informácií sa obvinená s Kočnerom veľmi dobre pozná.

Komárňanský podnikateľ Marián, bývalý partner Aleny Zsuzsovej, známy pod prezývkou Ampulka. Ten sa v regióne preslávil aj tým, že pomáhal bezdomovcom. Že je jeho ex obvinená z objednávky vraždy ho šokovalo.

Marián Kočner sedí už tri mesiace vo väzbe pre kauzu falšovania zmeniek. Spojili sme sa s jeho obhajcom, ten nám potvrdil, že polícia jeho klienta v súvislosti s obvinenou tlmočníčkou nekontaktovala.

Viac sa dozviete z reportáže Reného Medzihradského

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce