Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

03. 10. 2018 22:35 , článok bol aktualizovaný 04. 10. 2018 09:34 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vraždu Kuciaka si mal objednať Kočner, policajtom to povedal sprostredkovateľ Andruskó

Polícia medializované informácie nekomentuje.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Obvinený Zoltán Andruskó podľa Denníka N vypovedal, že vraždu novinára Jána Kuciaka si mal objednať Marian Kočner. Portálu to potvrdili zdroje z prostredia vyšetrovania.

Ako píše ďalej portál, Andruskó vo svojej výpovedi uviedol, že to, že si vraždu objednal Kočner, mu povedala obvinená Alena Zsuzsová, ktorá sa s objednávkou vraždy Kuciaka obrátila naňho. Vraždiť mal Tomáš Szabó, na miesto ho mal doviezť Miroslav Marček.

 

Andruskó je zatiaľ jediný, ktorý svedčí a spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní. Je veľmi pravdepodobné, že si tak zníži svoj trest za spoluprácu na vražde o niekoľko rokov, dodáva portál.

Polícia medializované informácie nekomentuje. "S otázkami je potrebné sa obrátiť na Úrad špeciálnej prokuratúry," reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. 

Momentálne väzobne stíhaného podnikateľa Kočnera z vraždy zatiaľ neobvinili. Previezli ho však z bratislavského Justičného paláca do väznice v Leopoldove. TV Markíza zisťovala dôvody, prečo sa tak stalo. Stanovisko poskytla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"Vzhľadom na súčasné procesné štádium trestného konania nebudeme poskytovať bližšie informácie o jednotlivých postupoch a úkonoch v trestnom konaní, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie.  M. K. je väzobne stíhaný v trestnej veci týkajúcej sa zmeniek," uviedla.

Za údajného objednávateľa vraždy polícia označila Alenu Zsuzsovú, ktorá sa mala poznať s Kočnerom. Advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic v relácii Na telo povedal, že aj ona bola zrejme sprostredkovateľom a reťazec medzi vrahmi a tými, ktorí za smrť Jána Kuciaka zaplatili, bude asi dlhší.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce