10. 10. 2018 09:59 , článok bol aktualizovaný 10. 10. 2018 17:09 | KOMÁRNO/TASR, tvnoviny.sk

VIDEO: Komárno bolo súčasťou najväčšieho cvičenia elitných jednotiek v Európe

Cvičenie bolo verejné, návštevníci majú možnosť vidieť prácu policajných špecialistov.

Medzinárodné protiteroristické cvičenie ATLAS COMMON CHALLENGE 2.0 v Komárne.
Medzinárodné protiteroristické cvičenie ATLAS COMMON CHALLENGE 2.0 v Komárne. Foto: TASR

Vyše dvoch stoviek príslušníkov špeciálnych jednotiek zo šiestich štátov začalo v stredu ráno v komárňanskej Pevnosti Medzinárodné protiteroristické cvičenie Atlas Common Challenge 2.0.

 

ÚTOK TERORISTOV

 

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

PRÍLET VRTUĽNÍKOV A SNAJPEROV NA ZÁSAH PROTI TERORISTOM


ZÁSAH PROTI TERORISTOM A ZOSKOK VÝSADKÁROV

ZAHÁJENIE ÚTOKU NA ZNEŠKODNENIE TERORISTOV.

Atlas Common Challenge 2.0 je doteraz najrozsiahlejším a najväčším cvičením svojho druhu v Európe. V rámci cvičenia sa paralelne na rôznych miestach Európy odprezentuje sedem scenárov možných teroristických útokov. Celkový počet 2800 operátorov – členov špeciálnych protiteroristických jednotiek - bude zasahovať v budovách, metre, autobuse, na lodiach, v lietadle a budú sa musieť vysporiadať aj s chemickými, biologickými a rádionukleárnymi hrozbami.

V Pevnosti v Komárne pripravili simulovaný prepad verejného podujatia a rukojemnícku drámu v zastavanej oblasti. Na podujatí sa popri taktických postupoch odprezentuje najmodernejšia ťažká technika, ktorá zahŕňa obrnené vozidlá, špeciálne hydraulické plošiny, vrtuľníky typu Bell 429, Mi-171 a Black Hawk Sikorsky UH-60. Niektoré špeciálne vozidlá budú na Slovensku verejne prezentované prvýkrát.

Cvičenie je verejné, návštevníci majú možnosť vidieť prácu policajných špecialistov - kynológov, ostreľovačov, ofenzívnych pyrotechnikov, medikov, vyjednávačov, zoskoky parašutistov, zlaňovanie z helikoptér i množstvo výbuchov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce