10. 10. 2018 14:30 , článok bol aktualizovaný 10. 10. 2018 17:08 | SLIAČ/mm

Medzi Sliačom a Kováčovou spadlo vojenské lietadlo

Dvaja piloti sa stihli katapultovať.

Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo
Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo Foto: TASR/Lenka Krošláková
Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo
Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo
Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo

Medzi Sliačom a Kováčovou sa dnes približne o 14.15 hod zrútilo cvičné vojenské lietadlo L-39. Podľa našich informácií sa stihli obaja piloti katapultovať.

"Predtým, ako lietadlo havarovalo, bolo vidieť dva padáky. Obaja piloti sa zachránili. Lietadlo bolo nasmerované do neobývaného priestoru," povedal minister obrany Peter Gajdoš.

Zároveň doplnil, že bolo zdvihnutá letecká pátracia záchranná služba a do priestoru vyrazila aj komisia odboru štátnej správy na riešenie takýchto udalostí.

 

Nehoda sa stala asi dva kilometre vzdušnou čiarou od kúpeľov Sliač, v poli pri rieke Hron. Priestor je v súčasnosti uzavretý. Očití svedkovia na mieste priblížili, že videli, ako v priestore medzi Sliačom a Zvolenom cvičia dve vojenské lietadlá a pri cvičných manévroch sa jedno z nich zrútilo.

Dvoch ľudí mala odviezť záchranka. Podľa rezortu obrany previezli posádku lietadla do nemocnice.

Na miesto nehody po rokovaní vlády odišiel aj minister obrany. Gajdoš potvrdil, že príčinou pádu stíhačky bola porucha motora.

"Keďže išlo o lietadlo L-39, tak museli letieť dvaja, teda inštruktor a jeden, ktorý sa zdokonaľoval. Kto tam bol konkrétne, neviem," uviedol.

Šéf obrany potvrdil, že lietadlo sa bude nahradzovať a výcvik pilotov sa bude musieť riešiť aj niekde inde. "Výcvik týchto pilotov bude zabezpečený," uzavrel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce