12. 10. 2018 11:47 | ROŽŇAVA/tvnoviny.sk

Tragická nehoda pri Rožňave. Auto skončilo pod kolesami dodávky, vodič neprežil

Na mieste sa tvorili dlhé kolóny.

Tragická nehoda pri Rožňave.
Tragická nehoda pri Rožňave. Foto: TV Markíza
Tragická nehoda pri Rožňave.
Tragická nehoda pri Rožňave.
Tragická nehoda pri Rožňave.

Pri tragickej dopravnej nehode v katastri obce Slavec v okrese Rožňava prišiel v piatok o život 40-ročný Košičan. Po zrážkach s dvoma protiidúcimi vozidlami začalo jeho auto horieť a on utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Informovala o tom polícia.

K nehode došlo krátko po 10.30 h. Podľa doterajších zistení Košičan viedol auto zn. Škoda Felícia v smere od mesta Rožňava na Slavec. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismernej časti vozovky a ľavou časťou svojho vozidla narazil do bočnej strany protiidúceho vozidla zn. VW Passat Variant, ktoré viedol 62-ročný vodič z okresu Nitra. 

Následne v protismernej časti vozovky došlo k čelnej zrážke s vozidlom zn. Peugeot Boxer, ktoré šoféroval 50-ročný vodič z okresu Rimavská Sobota, pričom škodovka začala horieť. 

Tragická nehoda pri Rožňave.
Tragická nehoda pri Rožňave. Foto: TV Markíza
 

Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič vozidla zn. Peugeot Boxer ľahké zranenia, vodič a jeho spolujazdec z ďalšieho vozidla obišli bez zranení. "Vykonanou dychovou skúškou u vodičov osobných motorových vozidiel zn. VW Passat a Peugeot Boxer nebola zistená prítomnosť alkoholu v dychu, prítomnosť alkoholu v dychu nebohého muža bude zisťovaná pri pitve," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Predbežnú celkovú škodu na vozidlách vyčíslili na 7300 eur. Polícia udalosť na mieste zadokumentovala aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. "Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," uviedla Ivanová.


 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce