Správy z vášho kraja:
15. 10. 2018 09:06 , článok bol aktualizovaný 15. 10. 2018 10:57 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Andrej Danko uvažuje, že sa vzdá funkcie predsedu parlamentu. Prezradil aj meno nástupcu

Danko vysvetlil dôvody nečakaného rozhodnutia.

Predseda NR SR Andrej Danko.
Predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR

Andrej Danko uvažuje nad tým, že sa pred parlamentnými voľbami vzdá funkcie predsedu parlamentu V rozhovore pre portál Pluska.sk vysvetlil dôvody a dokonca aj uviedol meno možného nástupcu - mal by ním byť Tibor Bernaťák.

"Premýšľam nad tým. Chcem sa viac priblížiť ľuďom a pred voľbami ešte raz obehať regióny a požiadať ľudí v parlamentných voľbách o silnejší mandát. Na to musím mať čas. V tejto funkcii (predseda parlamentu - pozn. red.) na to čas nie je," uviedol.

S kým odmieta spolupracovať

Danko tiež odmieta spoluprácu s lídrami opozičných strán Igorom Matovičom (OĽaNO), Richardom Sulíkom (SaS) a Borisom Kollárom (Sme rodina).

"Ak si ľudia na Slovensku zvolia vládu Matovič, Sulík, Kollár, tak ja už budem radšej v politickom dôchodku," vyhlásil.

O prezidentskom kandidátovi

Danko tiež povedal, že SNS čaká s predstavením svojho prezidentského kandidáta na Smer-SD. "SNS má právo na relevantného kandidáta v prvom kole. Otázka, či to prehodnotiť, príde v druhom kole. To, že sme v koalícii, neznamená, že sme sa zlúčili. Aj SNS má svoju ambíciu tak v komunálnych voľbách, ako aj prezidentských. Keďže sme sa v koalícii nedohodli na jednom kandidátovi, máme voľné ruky. Dôležité je, koho postaví Smer a na základe toho sa rozhodneme," poznamenal.

V tejto chvíli podľa vlastných slov neuvažuje, že by on kandidoval za prezidenta SR. "Chcem ešte s SNS uspieť ako predseda politickej strany v najbližších parlamentných voľbách. Nemám guľu, čo ako dopadne. Nie som k žiadnej stoličke priviazaný a som pripravený na akékoľvek rozhodnutia," povedal Danko. Nazdáva sa, že toho, koho SNS nominuje, čaká kanonáda lží a útokov. "Ešte sme sa nerozhodli, kto bude ten asfaltový holub, do ktorého budú páliť od rána do večera, a mne sa ním nechce byť," doplnil.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce