Správy z vášho kraja:
17. 10. 2018 08:35 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Obvinený z vraždy Kuciaka na súde pre daňové podvody: Priviezli ho v putách a s kuklou na hlave

Zoltán Andruskó mal oblečenú nepriestrelnú vestu a strážilo ho sedem kukláčov.

Zoltán Andruskó
Zoltán Andruskó Foto: TV Markíza

Zoltána Andruskóa, jedného z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, v stredu priviedli členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže na pojednávanie na Okresný súd Bratislava V.

Obvinený z vraždy čelí tiež obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu. V tomto prípade mu hrozí sedem až dvanásť rokov odňatia slobody. Podľa portálu dlznik.sk má Andruskó nedoplatok na daniach vo výške viac ako jeden milión eur. Spolu s ním čelí obžalobe aj Ján Minarových.

Obžalovaného Zoltána Andruškóa na súd eskortovali policajti. Priviezli ho s putami na rukách, tvár si ukrýval pod kuklou, oblečenú mal nepriestrelnú vestu. Strážilo ho sedem kukláčov.

 

Na súd však neprišiel druhý obžalovaný Ján Minarových, preto sudkyňa odročila pojednávanie na 3. decembra.

Zoltána Andruskóa po pojednávaní previezli naspäť do väznice v Banskej Bystrici.

 
 

Zoltán Andruskó bol v prípade vraždy Jána Kuciaka označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on označil za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný v inom prípade.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?