19. 10. 2018 08:02 , článok bol aktualizovaný 19. 10. 2018 15:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Mladík z identikitu si siahol na život. Jeho matka tvrdí, že s vraždou Kuciaka nič nemal

Syna našla bez známok života na povale rodinného domu v obci neďaleko Kolárova.

Na snímke identikit možného svedka hľadaného v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
Na snímke identikit možného svedka hľadaného v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Foto: TASR/Marko Erd

Bol to syn partnerky obvineného Miroslava Marčeka. Ten mal mať vo vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice úlohu vodiča.

Podobizeň muža zverejnil prokurátor s tým, že by mohol mať informácie o páchateľoch. Matka nebohého ale odmieta, že by bol do vraždy akokoľvek zapletený.

Keď prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zverejnil identikit, uviedol len toľko, že sa mladík v čase vraždy mohol pohybovať v okolí miesta činu alebo by mohol mať informácie o páchateľoch. Viac prezradiť nechcel.

O 10 dní policajti z protizločineckej jednotky udreli na podozrivých v Kolárove. Markíza krátko po tom zistila, že na identikite nie je vymyslená osoba. Vo Veľkej Mači mal byť v čase, keď si ešte obzerali terén.

Aj mladíka policajti zadržali, no nie v Kolárove, ale v Žiline, kde žil so svojou priateľkou. Volal sa Ronald a mal 24 rokov. Jeho matka je partnerkou bývalého vojaka Miroslava Marčeka, ktorý mal podľa obvinenia vo vražde novinára úlohu vodiča. Ju policajti vypočúvali po razii tiež.

Mladíka z identikitu odviezli zo Žiliny na výsluch do Nitry. Jeho matka však odmieta, že by bol do vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej akokoľvek zapletený. Faktom je, že obvinený v tomto prípade nebol.

„Nepoznal sa s Miroslavom, nemali žiadny kontakt. Nevidel ten identikit, takže ani sa s ním nespájal s tým identikitom. Ja si myslím, že každý tretí mladý človek vyzerá tak. Doniesli ho vlastne spútaného v pyžame zo Žiliny ho eskortovali tam priamo na Malý Ostrov, kde mi povedali vyšetrovatelia, že videli ho dvaja nezávislí svedkovia deň pred vraždou pred Kuciakovým domom. A dostali tip, že zbraň sa nachádza u neho. Čo sa samozrejme nepotvrdilo. Nechali si ho v cele, vypočúvali ho do večera a vtedy povedal, že ešte v živote ho takto neponížili. On ani nevedel o čo sa jedná a potom sa už nechcel do tej Žiliny vrátiť," uviedla matka Ronalda.

Syna našla bez známok života na povale rodinného domu v obci neďaleko Kolárova. Tam sa po razii utiahol. V izbe podľa našich informácií našli otvorený laptop a telefón. List na rozlúčku mladík nenechal.

„Naposledy, keď som tam bola u neho, tvrdil, že ho sledujú. Kamarátka bola za ním, Zuzka ešte v sobotu v nedeľu tu bola, nakoniec sa rozišli, tak v dobrom. Dal sa do upratovania domu. Či to bol nejaký skrat neviem, v utorok som mu ešte farbu doniesla, vymaľoval, upratal a potom mi večer písala kamarátka, že jej neodpovedá, že sa prerušilo spojenie a že povedal, že nemá prečo žiť," dodala.

Podľa našich informácií ide o zdravotno-bezpečnostnú a nie súdno-lekársku pitvu, ktorú robia pri záhadných úmrtiach či vraždách. Znamená to, že nateraz pracujú z verziou, že si na život siahol sám. Ak ale bude mať patológ pri pitve nejaké pochybnosti, že nebohý nezomrel tak, ako predpokladali, povolá súdneho lekára a znalca.

Viac sa dozviete v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce