21. 10. 2018 12:55 , článok bol aktualizovaný 21. 10. 2018 14:04 | BRATISLAVA/TV Markíza

Matovič a Tomáš si vyčítali Kočnera, pohádali sa aj pre dôchodky

Nedeľná debata Na telo s Michalom Kovačičom bola tentoraz mimoriadne ostrá.

Na telo s Michalom Kovačičom a hosťami Igorom Matovičom a Erikom Tomášom.
Na telo s Michalom Kovačičom a hosťami Igorom Matovičom a Erikom Tomášom. Foto: TV Markíza

V relácii Na telo sa túto nedeľu stretol líder Obyčajných ľudí Igor Matovič s poslanecom Smeru Erikom Tomášom.

Do tvrdej výmeny sa dostali už pri prvej téme: Marianovi Kočnerovi, u ktorého bola tento týždeň policajná razia a domové prehliadky. Erik Tomáš za policajnými manévrami vidí fakt, že policajti majú možnosť slobodne vyšetrovať aj tohto kontoverzného podnikateľa.

"Na mňa to, že sa dejú manévre s pánom Kočnerom, pôsobí samozrejme dobre," povedal. "Marian Kočner bol za našich vlád obvinený už zo 4 trestných činov."

Igor Matovič zasa v debate vysvetľoval svoje vlastní známosti s Kočnerom. Priznal, že za ním pred rokmi išiel do Five Star Residence a rozprávali sa asi dve hodiny. Témou bola voľba generálneho prokurátora, o post sa vtedy uchádzal Kočnerov známy Dobroslav Trnka.

Matovič však z kontaktov s Kočnerom vinil najmä Smer. "Kočner je vaše dieťa, je to dieťa Smeru. Robert Fico ho vlastnými prsiami nadájal."

S bytom, ktorý patril Kočnerovej firme, ešte do minulého roka susedil Robert Fico v komplexe Bonaparte. Erik Tomáš svojho straníckeho šéfa bránil. "Ak v nejakej bytovke býva nejaký zločinec, potom sú zločinci všetci?" pýtal sa.

Priznal však, že by pre Fica bolo lepšie, ak by sa z Bonaparte odsťahoval, "aby už nepokračovali takéto útoky".

Debata ostro pokračovala aj pri téme dôchodkového stropu, ktorý síce OĽaNO a Smer podporujú, no nevedia sa zhodnúť na detailoch a navzájom sa vinia z politikárčenia.

Kto bol/je lepší premiér

Agentúra Focus spravila pre reláciu Na telo exkluzívny prieskum. Pýtala s v ňom ľudí, kto bol, resp. je lepším premiérom - Robert Fico alebo Peter Pellegrini? V cele populácii zvíťazil s 52,3 percentami terajší premiér Peter Pellegrini. Voliči smeru však vo veľkej väčšine podporili hlasom Roberta Fica. Pozrite si výsledky prieskumu:

 

Pozrite si záznam celej relácie

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce