26. 10. 2018 10:03 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Odborníci diskutovali, či je pre Slovensko lepší letný alebo zimný čas

K téme sa vyjadrili zástupcovia lekárov, psychológov, autobusových dopravcov, energetikov a traja europoslanci.

Diskusia o zmene času.
Diskusia o zmene času. Foto: Reprofoto/Európsky parlament - Kancelária na Slovensku

Najdiskutovanejšou témou posledných dní na Slovensku je jednoznačne ukončenie striedania zimného a letného času. Každá krajina Európskej únie si má vybrať, ktorý z časov si nechá celoročne. 

Podľa ministerstva práce, ktoré malo na starosti zhromaždiť názory aj iných ministerstiev, predbežne pracuje s verziou celoročného zimného času.

V spoločnosti však tento názor neprevláda. V ankete, ktorú sme spustili na našom webe, sa až 82 percent z takmer šesťtisíc ľudí vyjadrilo, že by chceli zachovať letný čas.

Na túto tému zorganizovala kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku diskusiu, v ktorej svoje názory prezentovali europoslanci József Nagy (EPP, Most-Híd), Anna Záborská (EPP, KDH) a Vladimír Maňka (S&D, Smer-SD) a zástupcovia odbornej verejnosti Michaela Macháčová (viceprezidentka Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva), Tatiana Lesayova (odborníčka na pracovnú psychológiu), Kristián Barát (vedúci kvantitatívnych analýz a systémov ZSE), Peter Sádovský (prezident Zväzu autobusovej dopravy, generálny riaditeľ Slovak Lines) a Martin Hošták (tajomník Republikovej únie zamestnávateľov).

Diskusiu si môžete pozrieť tu:

Takto budú vyzerať najldhšie a najkratšie dni po prijatí jedného z časov

jemitojedno.jpg
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce