06. 11. 2018 15:01 , článok bol aktualizovaný 06. 11. 2018 15:26 | BRATISLAVA/TASR

Informáciu, že Mrva by sa mohol vzdať v prospech Miku, opozícia dementuje

Správu o údajných rokovaniach medzi dvoma tábormi priniesla TASR.

Ján Mrva - Václav Mika.
Ján Mrva - Václav Mika. Foto: TASR

V Bratislave majú prebiehať rokovania o prípadnom odstúpení spoločného kandidáta opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy Jána Mrvu v prospech jeho protikandidáta Václava Miku, ktorý sa uchádza o hlasy voličov ako nezávislý. Pre TASR to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje. Mika to priamo nedosvedčil, ale ani nevyvrátil. Mrva o tejto informácii vie, vzdať sa však neplánuje.

"V týchto dňoch svoju pozornosť plne sústredím na vrcholiacu kampaň. Uchádzam sa o dôveru všetkých Bratislavčanov vrátane voličov pravicových strán," povedal pre TASR Mika s tým, že on sa kandidatúry vzdať neplánuje.

Z prostredia opozície potvrdili, že sú snahy zo strany Miku, aby sa Mrva vzdal boja o primátorskú stoličku a podporil bývalého šéfa RTVS. Mrva pre TASR uviedol, že sa o tejto informácii dozvedel len v utorok od Veroniky Remišovej z OĽaNO.

S Veronikou Remišovou aj Jánom Mrvom sa podarilo spojiť aj nám. Televízii Markíza obaja potvrdili, že žiadne rokovania neprebehli ani o nich nevedia.

"Pravicová demokratická opozícia, ktorá ma podporuje, ma v žiadnom prípade nechce predať. Ja sa nechystám odstúpiť v niečí prospech, sklamal by som veľa ľudí a my to chceme vyhrať," povedal.

Oficiálne stanovisko

Hnutie OĽANO zverejnilo oficiálne stanovisko o tom, že o vzdaní sa Jána Mrvu kandidatúry nerokujú.

„Bratislava zo všetkého najviac potrebuje čestný a poctivý prístup. OĽANO nerokuje o tom, že by sa Ján Mrva mal vzdať kandidatúry. Výsledky prieskumov sú tesné, veríme vo víťazstvo Jána Mrvu.

„Bratislava sa dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebuje rozlúčiť s politikou kamarátskych kšeftov, predražených zakázok a developerských projektov, ktoré zhoršujú kvalitu života Bratislavčanov. Bratislava potrebuje čestný, poctivý a charakterný prístup. Ján Mrva za 12 rokov
v komunálnej politike dokázal, že je čestným a poctivým politikom a nevidí dôvod, prečo by sa týchto hodnôt mal vzdať na základe výzvy akéhokoľvek kandidáta. Ján Mrva čelil najväčšej diskreditačnej antikampani a tieto šumy o zákulisných rokovaniach sú len potvrdením, že rôzne záujmové a developerské skupiny v Bratislave majú z Jána Mrvu veľký strach. Z boja o post bratislavského primátora neodstúpi, pretože by poprel princípy, za ktoré celý život bojoval," uviedol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.

Primátorom chce byť deväť mužov a žena

Je medzi nimi súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, ktorý kandiduje ako nezávislý. Nezávislými kandidátmi sú aj manažér a bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, autor i organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková.

Na bratislavského primátora kandiduje aj architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných zoskupení Spolu - občianska demokracia a Progresívne Slovensko, advokát Jaroslav Brada - kandidát Strany moderného Slovenska, ekonóm a predseda mimoparlamentnej strany NAJ Viktor Béreš, ktorého podporuje NAJ a Strana mladých ľudí.

Jediným spoločným kandidátom opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy je súčasný starosta Vajnôr Ján Mrva. S podporou Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kandiduje na šéfa bratislavskej samosprávy tiež odborný pracovník Andrej Trnovec a s podporou Slovenskej národnej jednoty - strany vlastencov právnik Roman Ruhig.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce