08. 11. 2018 13:23 | BRATISLAVA/TASR

Bašternáka vyšetrujú v ďalších troch veciach, potvrdila to ministerka vnútra

Nepovedala, či by sa mal Fico odsťahovať z bytu, ktorý si od Bašternáka prenajíma.

Denisa Saková.
Denisa Saková. Foto: TASR

V súvislosti s menom Ladislava Bašternáka je začaté trestné stíhanie v ďalších troch veciach. Potvrdila to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) pre denník Pravda.

"Prebieha riadne vyšetrovanie, a to na základe skutkov, ktoré sme jednak odhalili operatívnou činnosťou finančnej polície, jednak na základe výsledkov, ktoré nám poskytla finančná správa a aj na základe medializovaných informácií niektorých poslancov," uviedla Saková.

Nepovedala, či by sa mal expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico odsťahovať z bytu, ktorý si od Ladislava Bašternáka prenajíma v komplexe Bonaparte. Je to podľa Sakovej o Ficovom osobnom rozhodnutí. Potvrdila, že v kauze podozrivých prevodov v komplexe je začaté trestné stíhanie vo veci. "Čakáme na jeden znalecký posudok, aby sme v tej veci vedeli pokračovať," povedala pre Pravdu Saková. 

V súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zopakovala, že je záujem dozvedieť sa meno skutočného objednávateľa. Neuviedla, či vyšetrovanie smeruje k podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce