Správy z vášho kraja:
08. 11. 2018 17:00 | MARTIN/TV Markíza

Rodina sa z vyhratého súdu tešila krátko. Poisťovňa sa odvolala a ďalej sa domáha 800 eur

S Paťkom neboli v nemocnici ani 24 hodín. Poisťovňa tvrdí, že nad ním zanedbali dohľad.

Paťko s otcom.
Paťko s otcom. Foto: TVNOVINY.sk

Pred vyše rokom sa tešili, že vyhrali súd s poisťovňou a nemusia platiť stovky eur za hospitalizáciu syna. Hral sa vonku a na prvý pohľad to vyzeralo tak, že si ublížil. Rodina z Martina stála pred súdom opäť a prípad je na začiatku.

Vtedy 15-mesačný Paťko strčil rúčku do rúry v zemi. V ruke držal malý kotúč, ktorý sa vzpriečil a všetci sa tak mylne domnievali, že ručička mu uviazla. Volali hasičov a tí volali záchranku. Keď sa chlapček unavil, kotúčik pustil a ruka poľahky vyšla von.

"Pani doktorka nám povedala, poďte radšej s nami do nemocnie, aby ste nemuseli platiť výjazd záchranky," hovorila vtedy matka.

S Paťkom neboli v nemocnici ani 24 hodín. Po dvoch rokoch prišiel Steinerovcom list z poisťovne, že majú zaplatiť bezmála 800 eur. A to pre zanedbanie náležitého dohľadu nad maloletým poistencom.

Vlani sa rodina dozvedela dobrú správu, súd s poisťovňou vyhrala. No tá sa v zápätí odvolala a celý kolotoč sa začína na Okresnom súde v Martine od začiatku.

"Poisťovňa sa samozrejme odvolala no a pokračuje ďalej vlastne odznova. Na jednu stranu mi je to smiešne, a na druhú stranu ma to mrzí, pretože to človeka odradí od toho, aby nechal to dieťa voľne vyrastať, voľne žiť," vysvetlila matka.

Dnes má Paťko sedem rokov, jeho rodičia sú vraj po tej nepríjemnej skúsenosti až prehnane starostliví a nevedia, čo majú robiť, keď si ublíži.

"Budú všetci rodičia platiť za všetky úrazového deje, ktoré sa ich deťom stanú, pretože vždy  sa bude dať usúdiť, že úraz bol spôsobený tým, že rodičia zanedbali povinný dohľad?" Pýtala sa právna zástupkyňa rodiny.

Súd bude pokračovať v januári. Rodina verí tomu, že si ešte raz vypočuje verdikt v ich prospech a peniaze poisťovni platiť nebudú musieť.

Téme sa venovala reportérka Zuzana Glabazňová

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce