09. 11. 2018 17:18 | TRNAVA/TV Markíza

Vyostrená situácia pred súdom v Trnave: Predviedli ľudí, ktorí okrádali dôchodcov

Podozriví boli riadne prefíkaní a mysleli na všetko.

Falošní elektrikári okrádali dôchodcov
Falošní elektrikári okrádali dôchodcov Foto: TV Markíza

Ozbrojení muži v Trnave rovno z policajnej cely predviedli pred sudcu dvoch mužov a jednu ženu. Mali sa vydávať za falošných elektrikárov. Len čo obvinení vystúpili z policajného auta, televízny štáb obkľúčilo množstvo príbuzných.

Trojica mala okrádať ľudí v Trnavskom kraji asi pol roka. Žena a jeden muž sú z Česka a tretí muž zo Serede. Práve on ich mal riadiť, kedy, kde a koho okradnú.

Osoby staršieho veku si vytypovali náhodne, zväčša si vyberali staršie domy a využili pritom legendu elektrikárov.

 

Za seniormi chodili na luxusnom aute, ktoré viacerí poškodení spoznali. Podozriví boli riadne prefíkaní a mysleli na všetko. Kriminalisti vo vozidle našli rôznu garderóbu. Aby nevyzerali rovnako, pri kontakte so staršími ľuďmi mali na sebe oblečené stále niečo iné.

Naposledy chceli okradnúť dôchodkyňu z Križovian nad Dudváhom neďaleko Trnavy. Prišli za ňou , že má preplatok sto eur. Zatiaľ, čo ju dvaja zabávali, tretí sa dostal do izby a prehľadával jej veci. Keď to domáca zistila, začala kričať a podvodníci ušli.

Od začiatku októbra nahlásili starší ľudia v trnavskom kraji päť takýchto prípadov, pri ktorých dôchodcovia prišli o viac ako 20-tisíc eur.

Žena a muž z Česka mali rovnako okrádať ľudí aj u našich susedov. Tam ale na páchanie trestnej činnosti zneužívali malé deti. Trnavský sudca po dvoch hodinách poslal všetkých troch za mreže. Stíhaní tak budú väzobne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce