Správy z vášho kraja:
10. 11. 2018 17:43 | KEŽMAROK/TV Markíza

Syn kontroverzného podnikateľa v putách: Polícia zaistila drogové laboratórium a množstvo zbraní

Pozrite si, čo všetko policajti našli.

Zásah NAKA.
Zásah NAKA. Foto: Polícia SR

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) počas piatkového zásahu v Ružomberku, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi a v Košiciach zadržali tri osoby, ktoré mali vyrábať drogy. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

"Zaistili plastovú striekačku s obsahom metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť šesť dávok drog. Tiež vrecúško s obsahom metamfetamínu minimálne na 38 dávok drog. Policajti odhalili a zaistili laboratórium na výrobu drog a veľké množstvo zbraní, streliva a výbušnín," povedala Baloghová.


Vyšetrovateľ NAKA obvinil dvoch mužov vo veku 42 a 35 rokov a jednu 19-ročnú ženu za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podľa zistení polície si mali zadovažovať drogy z rôznych kútov Slovenska, a potom ich ďalej distribuovať v ďalších mestách. Počas akcie policajti zadržali dvoch obvinených s drogami v osobnom motorovom vozidle.

Po dokázaní viny hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Podľa zistení TV Markíza je medzi zadržanými aj syn kontroverzného podtatranského podnikateľa spájaného s podsvetím Milana Kušmíreka, prezývaného Ježko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?