Správy z vášho kraja:
11. 11. 2018 11:39 | BRATISLAVA/TASR

Politológ: Pre Smer-SD je neúspech, že nemá v krajskom meste primátora

Smer-SD ako keby nedokázal postaviť nových zaujímavých kandidátov.

Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: TASR/Martin Baumann

Pre koaličnú stranu Smer-SD je fakt, že po sobotných (10.11.) komunálnych voľbách nebude mať v žiadnom krajskom meste primátora pomerne neúspech, skonštatoval politológ Pavol Baboš.

"Čoraz viac dostáva 'na frak' najmä v mestskom prostredí strana Smer-SD. Nie je to spôsobené iba náladami voličov. Do istej miery je to spôsobené aj tým, že Smer-SD ako keby nedokázal postaviť nových zaujímavých kandidátov," povedala politologička Darina Malová. Podľa nej tí, ktorí sa v minulosti k Smeru-SD hlásili, od neho odskočili alebo tam, kde ostali dlho slúžiaci kandidáti, tak boli za nimi aj nejaké škandály. "Takže tu boli jednoznačné straty," doplnila.

Zmena podľa Malovej nastala vo väčších slovenských mestách. Za dôležitý označila úspech mladších kandidátov. "Stávame sa svedkami generačnej obmeny," povedala. Za ich úspech označila aj to, že za nimi stáli aj ich tímy.

Výsledky komunálnych volieb v krajských mestách nepovažuje politológ Daniel Kerekeš až na Bratislavu za prekvapenie. "V Bratislave vyhral Matúš Vallo, kandidát dá sa povedať mikrostrán, ktoré nemajú zastúpenie v parlamente alebo ich preferencie sa pohybujú pod piatimi percentami," skonštatoval politológ.

Poukázal aj na výsledky v Košiciach, kde dlhodobú baštu Smeru-SD porazil kandidát Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MPK, NOVA, OKS). Ako mierne prekvapenie označil aj víťazstvo Mareka Hattasa v Nitre, ktorý ako nezávislý poslanec porazil Jozefa Dvonča (Smer-SD a SNS), ktorý stál na čele mesta 12 rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?