Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

12. 11. 2018 19:49 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Syn kontroverzného podnikateľa čelí obvineniu z výroby drog. Sudca ho poslal za mreže

Žena, ktorá s ním sedela v aute tvrdí, že boli na romantickom výlete.

Daniel Kušmierik na súde v Spišskej Novej Vsi.
Daniel Kušmierik na súde v Spišskej Novej Vsi. Foto: TV Markíza

Syn kontroverzného podnikateľa spod Tatier, ktorého média spájajú s podsvetím, sa postavil pred sudcu. Daniela Kušmireka zadržali ešte pred pár dňami a v aute mal podľa policajtov drogy.

Mladá žena, ktorá s ním cestovala, nám povedala, že s ním išla len na romantický výlet a o metamfetamíne nič nevie. Tu sa ale výpočet toho, čo všetko pri raziách policajti našli, nekončí.

Daniela Kušmireka v piatok ráno pri obci Hubová zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúry. V aute, ktoré je napísané na firmu jeho otca, mal podľa nich okrem 19-ročnej Alexandry aj drogy.

Zaistili plastovú striekačku s obsahom metamfetamínu, z ktorého by sa dalo vyrobiť šesť dávok drog. Tiaž vrecúško s obsahom tej istej drogy minimálne na 38 dávok.

Vyšetrovateľ oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných látok. Podľa zistení polície si mali zháňať drogy z rôznych kútov Slovenska a potom ďalej predávať v ďalších mestách.

Kušmirek ani jeho advokát sa k obvineniu nechceli vyjadriť. Zhovorčivejšia bola 19-ročná Alexandra, hoci tá si tiež najskôr zakrývala tvár. Tvrdila, že o drogách nič nevie. Vraj to mal byť romantický výlet. Obvineniu čelí aj jej otec. Pre všetkých troch žiadal vyšetrovateľ a prokurátor väzbu.

Policajti ešte v piatok prehľadali niekoľko objektov. Boli aj v kežmarských mraziarňach, v ktorých bol spolumajiteľom Danielov otec, Milan Kušmirek - podnikateľ spájaný s podsvetím. Po tom, čo tam objavili, okrem špeciálne vycvičeného psa musel prísť aj pyrotechnik. Okrem laboratória na výrobu drog našli aj veľké množstvo zbraní, streliva a výbušnín. Všetko poslali na expertízu.

O osude Daniela Kušmireka rozhodovala sudkyňa okresného súdu v Spišskej Novej Vsi približne dve hodiny. K zbraniam má, zdá sa, blízko. Ešte pred pár rokmi sa na internete objavilo toto video, na ktorom strieľa zo samopalu.

No a za mrežami zostáva aj Alexandra a jej otec. Všetkých troch vzala sudkyňa do väzby, aby neovplyvňovali svedkov a nepokračovali v trestnej činnosti. Rozhodnutie ale nie je právoplatné, všetci traja voči nemu podali sťažnosť. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce