Správy z vášho kraja:
13. 11. 2018 10:45 , článok bol aktualizovaný 13. 11. 2018 12:07 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES/zg, TV Markíza

Štáb Juraja Jakubiska okradli traja recidivisti, časť vecí sa už našla

Zlodeji ich zobrali na Spiši, policajti ich našli až v Ružomberku.

Režiséri Juraj Jakubisko a Peter Bebjak.
Režiséri Juraj Jakubisko a Peter Bebjak. Foto: TASR
Ukradnutý batoh filmového štábu Juraja Jakubiska.
Ukradnuté veci filmového štábu Juraja Jakubiska.
Počítač, ktorý ukradli zlodeji filmovému štábu Juraja Jakubiska.

Juraj Jakubisko so svojim filmovým štábom nakrúca na Spiši svoj nový film. Pred niekoľkými dňami ich okradli. Z izby penziónu, kde boli ubytovaní členovia štábu zmizol počítač, pamäťové karty aj hard disky v hodnote 19-tisíc eur. Na ukradnutých kartách bol natočený materiál, našťastie filmári mali všetko zálohované. Dnes už má polícia v rukách nielen zlodejov, ale aj ukradnuté veci.

Ukradnuté veci filmového štábu Juraja Jakubiska.
Ukradnuté veci filmového štábu Juraja Jakubiska. Foto: KR PZ Košice
 

Tesne po krádeži sa signál jedného z prístrojov ozval z Ružomberka. „Spišskonovoveskí kriminalisti vykonali v Ružomberku domovú prehliadku, pri ktorej našli a zaistili časť odcudzených vecí. Zvyšok vecí pochádzajúcich z trestnej činnosti polícia našla a zaistila v okrese Spišská Nová Ves," povedala k prípadu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Dobrá správa filmárov príjemne prekvapila. „Pred pár minútami som od polície dostala oficiálne túto informáciu. Evidentne sa za nás niekto modlil, aby sa to podarilo, pretože inak by sa to tak rýchlo nepodarilo," hovorí producentka Deana Jakubisková.

Nepotvrdili sa verzie o plánovanej lúpeži. Policajti chytili mužov s bohatou kriminálnou minulosťou. Pred piatimi dňami 15-krát súdne trestaný Radoslav (38), dvakrát súdne trestaný Andrej (23) a trikrát súdne trestaný Tomáš (29) sa dohodli, že sa vykradnú jednu z izieb z penziónov v Slovensko raji - Čingove. Najstarší z trojice zlodejov skončil vo väzbe, ďalších dvoch stíhajú na slobode.

Filmári sľubujú, že šikovných kriminalistov pozvú na premiéru svojho nového filmu.

Nakrúcal reportér Marek Baláž.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?